orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Далечни патувања

Њујорк – градот кој никогаш не спие

NEW YORK - 6 Дена      

 термини: 06-11.03.2019/ 24-29.04.2019/ 18-23.09.2019/ 23-28.10.2019

ЦЕНА ОД 699 ЕУР ПО ЛИЦЕ + 199 ЕУР АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ

 

1 Ден :  Скопје - Њујорк            

Состанок на групата на аеродромот дава часа пред полетување. Лет за Њујорк преку некоја од европските метрополи. Слетување во Њујорк во попладневните часови по локално време . По пасошко - царинските формалности – индивидуално / факултативно трансфер до хотелот. Сместување во одбраната катергорија на хотел во Њујорк.  . Ноќевање.

2 Ден – 4 Ден : ЊУЈОРК      

Слободни денови за индивидуални активности, ФАКУЛТАТИВНО : разглед на градот, шопинг или уживање во прошетка по Менхетн, Волстрит

 

Можност за факултативни разгледи со водич:

- Midtown  и  Lower  Manhattan, Lincoln  Center,  Fifth  Avenue, Rockefeller  Center,  Times  Square,  Empire  State  Building,  Greenwich Village, SoHo, Chinatown, Little Italy, Financial District…

- Broadway – Можност за следење на некоја од представите - Mamma Mia, Lion King, Chicago, Phantom of the Opera…

- Ellis Island, The Statue of liberty, Museum of Modern Art, Guggenheim, Metropoliten.

Шопинг – Предлагаме шопинг во познатиот “Shopping mall Woodbury Commons”

 

5-6 ДенЊујорк - Скопје   

Слободен ден до вечерните  часови. Индивидуално, факултативно Трансфер до аеродромот. Полетување од Њујорк  со еден стоп . Пристигнување во Скопје наредниот ден .

Цена на аранжманот по лице од:  

Хотел 2**

699,00 ЕУР

Хотел 3***

849,00 ЕУР

Хотел 4 ****

999,00 ЕУР

Во цената е вклучено:

Авионски билет според програмата – економска класа:

Skopje – New York-  Skopje

4 ноќевања во одбраната категорија на хотел во Њујорк  ( само нокевање / појадок не е вклучен)

 

Во цената не е вклучено:

Виза за УСА која чини 160,00 УСД по пасош

Аеродромски такси  - околу 199,00 Еур

Сите факултативни излети, посети и разгледи, трансферите од аеродром до хотел и обратно

Билети за музеи, јавни превозни средства

Агенцијата го задржува правото на промена на цената доколку се промени цената на авионскиот превоз.

Оваа цена важи исклучиво за резервации најмалку 50-60 дена пред поаѓање, за резервации подоцна од ова се проверува цената на авио билетите и може цената на аранжманот да претрпи промена..

За резервација уплата во целост за оваа цена.