orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

Хрватска, Италија, Грција (поаѓање од 01. јуни до 05. октомври 2019)

COSTA DELIZIOSA

7 ноќи / 8 дена

Хрватска, Италија, Грчка

Поаѓање од Дубровник oд 01. јуни до 05. октомври 2019.

                                                                                   

Ден

Пристаниште

Пристигање

Заминување

1

Dubrovnik

-

13:00

2

Venice (Italy)

08:30

17:00

3

Bari (Italy)

14:00

20:00

4

Corfu (Greece)

09:00

14:00

5

Santorini (Greece)

12:30

20:30

6

Mykonos (Greece)

06:30

17:00

7

Cruising

-

-

8

Dubrovnik

06:00

-

 

Дата на поаѓање

Внатрешна/Евра

Прозорска/Евра

Балконска/Евра

01. Јуни

529

729

829

08. Јуни

529

729

829

15. Јуни

599

799

899

22. Јуни

599

799

899

29. Јуни

599

799

909

06. Јули

669

869

979

13. Јули

669

869

979

20. Јули

749

949

1.049

27. Јули

789

989

1.099

03. Август

889

1.089

1.199

10. Август

999

1.199

1.309

17. Август

899

1.099

1.199

24. Август

799

1.009

1.099

31. Август

699

909

999

07. Септември

669

879

969

14. Септември

599

819

899

21. Септември

549

759

869

28. Септември

499

729

829

05. Октомври

499

729

829

       

                                                  Пристанишни такси 150 евра

1/3 i 1/4 кабини НА БАРАЊЕ.

 1/1 кабини не се на располагање.

 

Oбавезен бакшиш кој патникот ги плаќа на бродот:

За возрасни  10 евра по ноќ /по лице

Деца од 4 до 14 год.  5 евра

Деца до 4 год. не плаќаат

Costa осигурување 7.30 евра (не е обавезно)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:  
крстарење со бродот според програмата
сместување во одбраната кабиназа време на крстарењето (бања/тоалет, клима, сеф, фен,  ТВ)
проширен полн пансион на бродот (вечер, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
свечена вечера со капетанот на бродот
целодневна анимација
забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
користење на бродските простории и целокупната опрема (библиотека, фитнес центар, базени, лежалки, сауни, пешкири,...)
театарски претстави
влезници за во казино, ноќен клуб,...
спортски активности  (аеробик, stretching, bodydancing i слицни активности во друштво на инструктор,...)
дневни активности (игри, лов на изгубено богатство, квизови и турнири, kараоке, курсеви по танцување, тематски забави и сл.)

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  1. Бакшиш (hotel service charges)
  2. Пијалоци на бродот
  3. Излети на копно (екскурзии)
  4. Третмани во Велнес центар и козметички третмани, персонални тренинзи со фитнес инструктор.
  5. Медицински услуги
  6. Costa осигурување

***** Компанијата го задржува правото за измени во цените!