orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

Дубровник, Венеција, Бари , Крф (поаѓање од 01. јуни до 05. октомври 2019)

COSTA DELIZIOSA

7 ноќевања/ 8 дена

 Хрватска, Италија,Грција

          Поаѓање од Дубровник од 01. јуни до 05. октомври 2019   

                                                                 

Ден

Пристаниште

Пристигнување

Заминување

1

Дубровник

-

13:00

2

Венеција(Италија)

08:30

17:00

3

Бари(Италија)

14:00

20:00

4

Крф(Грција)

09:00

14:00

5

Санторини(Грција)

12:30

20:30

6

Минонос(Грција)

06:30

17:00

7

Крстарење

-

-

8

Дубровник

06:00

-

 

 

Датум на тргнување

Внатрешна кабина/ЕУР

Прозорска кабина/ЕУР

Балконска кабина/ЕУР

01.јуни

529

729

829

08. јуни

529

729

829

15. јуни

599

799

899

22. јуни

599

799

899

29. јуни

599

799

909

06. јули

669

869

979

13. јули

669

869

979

20. јули

749

949

1.049

27. јули

789

989

1.099

03. август

889

1.089

1.199

10. август

999

1.199

1.309

17. август

899

1.099

1.199

24. август

799

1.009

1.099

31. август

699

909

999

07. септември

669

879

969

14. септември

599

819

899

21. септември

549

759

869

28. септември

499

729

829

05. октомври

499

729

82

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пристанишни такси 150 ЕУР.

 1/3 i 1/4 кабини На располагање.

 1/1 нема на располагање.

Задолжителни такси кои се плаќаат на бродот :

За возрасни  10 ЕУР по ноќевање / по лице

Деца од 4-14 години  5 ЕУР

Деца до 4 години не плаќаат

Costa осигурување  7.30 eur (не е задолжително)

Во цената е вклучено:  
•Крстарење на бродот според програмата
•Сместување во одбраната кабина во текот на крстарењетона бродот (тоалет/WC, клима уред, сеф, фен, TV)
•Проширен полн пансион на бродот (вечера, полношна закуска,појадок,ручек,ужина)
•Свечена вечера со капетанот на бродот
• Целодневни анимации
•Забавен вечерен програм во салоните и баровите со мизика во живо
•Користење на бродскиот простор и опрема(korišкористење на библиотека,фитнес центар, базени, лежалки на палуби, сауни, пешкири...)
•Театарски претстави
•Влезници за казина, ноќни клубови
•Спортстки активности (аеробик, stretching, bodydancing и слични активности со придружба од инструктор...)
•Дневни активности (игри,потрага по богатството, квизови, турнири, караоке, курсеви по танцување, тематски забавии слично .)

Во цената не е вклучено:

  1. Бакшиш (hotel service charges)
  2. Пијалоци на бродот
  3. Излети на копно
  4. Третмани во Велнес центри и козметички третмани, лични тренинизи со тренер
  5. Медицински услуг
  6. Costa осигурување

*****Компанијата го задржува правото на промена на цените без предходни најави!