orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

Коста Фаволоса - Италија, Француска, Шпанија, Португалија.

Коста Фаволоса 10 ноќи / 11 дена 

Италија , Франција , Шпанија и Португалија 

Поаѓање од Савона 05. мај 2019

 *Last minute ponuda*

Dan

Datum

Luka

Dolazak

Polazak

1

05-05 Sun

Savona (Italy)

-

16:30

2

06-05 Mon

Marseilles (France)

09:00

17:00

3

07-05 Tue

Cruising

-

-

4

08-05 Wed

Malaga (Spain)

08:00

19:00

5

09-05 Thu

Cruising

-

-

6

10-05 Fri

Lisbon (Portugal)

08:00

-

7

11-05 Sat

Lisbon (Portugal)

-

16:00

8

12-05 Sun

Cadiz (Spain)

09:00

19:00

9

13-05 Mon

Cruising

-

-

10

14-05 Tue

Barcelona (Spain)

08:00

13:00

11

15-05 Wed

Savona (Italy)

08:30

-

 

Основни гарантирани категории

Двокреветна кабина гарантирана категорија 4 по лице за цена од 399 Евра

три до четири возрасни особи во кабина 200 Евра

1/1 кабините не се на располаѓање 

Деца до 18 години во кабина со две возрасни личности , плаќаат само за пристанишна такса

 

Кај понудите кои се нудат во последен момент во случај да дојде до откажување , казнените глоби се 100%

Нема можност да се бира опции и мора да се потврди кабината во краток можен рок .                                                                 

Пристанишните такси се 160 евра 

Задолжителни трошоци кои патникот ги плаќа на бродот се  :

За возрасни 10 евра по ноќ по лице

За деца од 4 до 14 години 5 евра 

За деца до 4 години не се плаќа 

За Коста - Осигурување 7.30 ( не е задолжително)

Во цената е вклучено 

 1. крстарење по бродската програма 
 2. сместување во избраната/достапната кабина во текот на крстарењето на бродот (купатило/ВЦ. клима уреди, сеф , фен , ТВ).
 3. проширен полн пансион на бродот (вечера , полноќна закуска , доручек ,  ручек , и ужина )
 4. свечена вечера надополнета со поздрав и здравица од капетанот 
 5. целодневни забавни анимации( режирана визуелна забава)
 6. забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо 
 7. користење на бродскиот инвертар за забавни активности (библиотеки, фитнес , базен , лежалки на палубата , сауни итн.
 8. представи во театрите во бродот 
 9. ноќни клубови и казино 
 10. спортски активности (аеробик, растегнување, танцување (кардио вежби), боди- билдинг ) за ваквите активности ке има инструктори кои ке бидат со вас поголемиот дел од времето.
 11. дневни активности (игри, лов на изгубено богатство , квизови , караоке, турнири, натпревари во танцување , тематски забави м и сл .

Во цената не е вклучено 

 1. Бакшиш за хотелската услуга
 2. Пијачките на бродот 
 3. Излетите на копно 
 4. Третмани во велнес центарот и козметички третмани , лични тренинзи за фитнес трењер 
 5. Услуги од медицински персонал
 6. Коста осигурување 

 

Компанијата ги задржува сите права на промена на цените независно од периодот без потреба да ја најави промената.