orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

Коста Пацифика - Италија, Француска, Канарски Острови, Мадера , Шпанија.

Коста Пацифика 

Италија, Франција, Канарски острови , Мадера , Шпанија.

11 ноќи / 12 дена се поаѓа пд Савона на 4 мај 2019 

*Last minute ponuda*

*ponuda vazi samo za 1/1 i 1/2 kабини*

 

Dan

Datum

Luka

Dolazak

Polazak

1

04-05 Sat

Savona (Italy)

-

17:00

2

05-05 Sun

Marseilles (France)

08:00

17:00

3

06-05 Mon

Cruising

-

-

4

07-05 Tue

Cruising

-

-

5

08-05 Wed

Arrecife (Canary Islands)

13:00

19:00

6

09-05 Thu

St. Cruz de Tenerife (Canary Islands)

08:00

17:00

7

10-05 Fri

Funchal (Madeira)

08:00

17:00

8

11-05 Sat

Cruising

-

-

9

12-05 Sun

Malaga (Spain)

08:00

13:00

10

13-05 Mon

Cruising

-

-

11

14-05 Tue

Civitavecchia (Italy)

09:00

20:00

12

15-05 Wed

Savona (Italy)

08:00

-

 

 

Основни понудени категории

Внатрешна двокреветна кабина со гарантирана категорија 4 / по лице 349 Евраѓ

1/3 и 1/4 кабини не се на располагање 

Се доплаќа за 1/1 кабина +30%

Кај  ваквите понуди во случај на откажување на резервацијата се плаќа казна од 100% од сумата

Нема можности да се бира и опции туку мора одма да се потврди кабината .

Пристанишните такси се 170 Евра

Обавезни средства кои патникот мора да ги плати за крстарењето се 

За возрасни 10 евра по ноќ по човек

Деца од 4 до 14 години по 5 евра 

Деца до 4 години не плаќаат 

Коста осигурување 7.30 евра ( не е задолжително)

Во цената е вклучено 

 1. крстарење по бродската програма 
 2. сместување во избраната/достапната кабина во текот на крстарењето на бродот (купатило/ВЦ. клима уреди, сеф , фен , ТВ).
 3. проширен полн пансион на бродот (вечера , полноќна закуска , доручек ,  ручек , и ужина )
 4. свечена вечера надополнета со поздрав и здравица од капетанот 
 5. целодневни забавни анимации( режирана визуелна забава)
 6. забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо 
 7. користење на бродскиот инвертар за забавни активности (библиотеки, фитнес , базен , лежалки на палубата , сауни итн.
 8. представи во театрите во бродот 
 9. ноќни клубови и казино 
 10. спортски активности (аеробик, растегнување, танцување (кардио вежби), боди- билдинг ) за ваквите активности ке има инструктори кои ке бидат со вас поголемиот дел од времето.
 11. дневни активности (игри, лов на изгубено богатство , квизови , караоке, турнири, натпревари во танцување , тематски забави м и сл .

Во цената не е вклучено 

 1. Бакшиш за хотелската услуга
 2. Пијачките на бродот 
 3. Излетите на копно 
 4. Третмани во велнес центарот и козметички третмани , лични тренинзи за фитнес трењер 
 5. Услуги од медицински персонал
 6. Коста осигурување 

 

Компанијата ги задржува сите права на промена на цените независно од периодот без потреба да ја најави промената.