orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

Коста Нео Романтика- Јапонија - Тајван- Русија- Крстарење

 

Коста Нео Романтика 

Јапонија - Тајван - Русија

16 ноќи / 17 дана

Се поаѓа : 18.maj 2019.

 

Dan

Datum

Luka

Dolazak

Polazak

1

18-05 Sat

Tokyo (Japan)

-

15:00

2

19-05 Sun

Kobe (Japan)

15:00

22:00

3

20-05 Mon

KOCHI (JAPAN)

09:00

14:00

4

21-05 Tue

Cruising

-

-

5

22-05 Wed

Keelung (Taiwan)

15:00

20:00

6

23-05 Thu

Miyakojima (Japan)

10:00

16:00

7

24-05 Fri

Cruising

-

-

8

25-05 Sat

Cruising

-

-

9

26-05 Sun

Yokohama/Tokyo (Japan)

08:00

15:00

10

27-05 Mon

Kobe (Japan)

15:00

21:00

11

28-05 Tue

Cruising

-

-

12

29-05 Wed

Cruising

-

-

13

30-05 Thu

Vladivostock (Russia)

13:00

23:00

14

31-05 Fri

Cruising

-

-

15

01-06 Sat

Hakodate (Japan)

08:00

18:00

16

02-06 Sun

Cruising

-

-

17

03-06 Mon

Tokyo (Japan)

08:00

-

 

Аранжмани во последна минута за загарантирани категории

Внатрешна двокреветна кабина гарантирана категорија 4 по лице 249 Евра 

Прозорска двокреветна кабина гарантирана категорија ЕВ/ по лице 299 Евра

Балконска двокреветна кабина загарантирана категорија БВ/ по лице 399 Евра 

3 и 4 за возрасни особи во кабина 125 евра .

Пристанишни такси се 200 Евра 

Деца до 18 години во кабини за две возрасни лица , плаќаат само пристанишни такси!

Доплата за 1/1 кабина +50%

 

Задолжителни трошоци кои патниците ги плаќаат на бродот се  

За возрасни 10 евра по ноќ по лице 

За деца од 4 до 14 години 5 Евра 

За деца до 4 години не се плаќа 

Коста осигурување 7.30 евра ( не е задолжително)

                                                      

Во цената е вклучено 

 1. крстарење по бродската програма 
 2. сместување во избраната/достапната кабина во текот на крстарењето на бродот (купатило/ВЦ. клима уреди, сеф , фен , ТВ).
 3. проширен полн пансион на бродот (вечера , полноќна закуска , доручек ,  ручек , и ужина )
 4. свечена вечера надополнета со поздрав и здравица од капетанот 
 5. целодневни забавни анимации( режирана визуелна забава)
 6. забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо 
 7. користење на бродскиот инвертар за забавни активности (библиотеки, фитнес , базен , лежалки на палубата , сауни итн.
 8. представи во театрите во бродот 
 9. ноќни клубови и казино 
 10. спортски активности (аеробик, растегнување, танцување (кардио вежби), боди- билдинг ) за ваквите активности ке има инструктори кои ке бидат со вас поголемиот дел од времето.
 11. дневни активности (игри, лов на изгубено богатство , квизови , караоке, турнири, натпревари во танцување , тематски забави м и сл .

Во цената не е вклучено 

 1. Бакшиш за хотелската услуга
 2. Пијачките на бродот 
 3. Излетите на копно 
 4. Третмани во велнес центарот и козметички третмани , лични тренинзи за фитнес трењер 
 5. Услуги од медицински персонал
 6. Коста осигурување 

 

Компанијата ги задржува сите права на промена на цените независно од периодот без потреба да ја најави промената.