orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

Коста Фасциноса- Италија, Балеарски острови и Шпанија (тргнување 2 и 16 јуни)

Коста Фасциноса 

7 ноќи / 8 дена 

Италија- Балеарски острови и Шпанија

Се поаѓа од Савона на 02 до 09 и од 16 до 23 јуни 2019 година .

                   

 

Dan

 

Datum

 

Luka

 

Dolazak

 

Polazak

1

23-06 Sun

Savona (Italy)

-

17:30

2

24-06 Mon

Naples (Italy)

13:30

20:00

3

25-06 Tue

Palermo (Sicily)

09:00

18:00

4

26-06 Wed

Cruising

-

-

5

27-06 Thu

Ibiza (Spain)

08:00

-

6

28-06 Fri

Ibiza (Spain)

-

04:00

6

28-06 Fri

Palma De Mallorca (Spain)

09:00

19:00

7

29-06 Sat

Barcelona (Spain)

08:00

14:00

8

30-06 Sun

Savona (Italy)

08:30

-

Понуда во последни моменти

Основни гарантирани категории на квалитет.         

Внатрешна двокреветна кабина загарантирана категорија 4 / по лице 349 Евра

Прозорска двокреветна кабина загарантирана категорија ЕВ / по лице 449 Евра                             

Балконска двокреветна кабина загарантирана категорија БВ/ по лице 549 Евра 

Пристаништните такси се 150 Евра 

1/1 и 1/4 кабините не се расположливи.

3 возрасни особи во кабина 180 Евра 

За деца до 18 години во кабина со две возрасни личности , се плаќаат само пристанишни такси !

Задолжителни трошоци кои патниците ги плаќаат на бродот изнесуваат . 

За возрасни 10 Евра по ноќ по особа 

Деца од 4 до 14 години 5 евра 

Деца до 4 години не  плаќаат                                                                                                                                      

Коста осигурување 7.30 евра (не е задолжително) 

 

Во цената е вклучено 

 1. крстарење по бродската програма 
 2. сместување во избраната/достапната кабина во текот на крстарењето на бродот (купатило/ВЦ. клима уреди, сеф , фен , ТВ).
 3. проширен полн пансион на бродот (вечера , полноќна закуска , доручек ,  ручек , и ужина )
 4. свечена вечера надополнета со поздрав и здравица од капетанот 
 5. целодневни забавни анимации( режирана визуелна забава)
 6. забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо 
 7. користење на бродскиот инвертар за забавни активности (библиотеки, фитнес , базен , лежалки на палубата , сауни итн.
 8. представи во театрите во бродот 
 9. ноќни клубови и казино 
 10. спортски активности (аеробик, растегнување, танцување (кардио вежби), боди- билдинг ) за ваквите активности ке има инструктори кои ке бидат со вас поголемиот дел од времето.
 11. дневни активности (игри, лов на изгубено богатство , квизови , караоке, турнири, натпревари во танцување , тематски забави м и сл .

Во цената не е вклучено 

 1. Бакшиш за хотелската услуга
 2. Пијачките на бродот 
 3. Излетите на копно 
 4. Третмани во велнес центарот и козметички третмани , лични тренинзи за фитнес трењер 
 5. Услуги од медицински персонал
 6. Коста осигурување 

 

Компанијата ги задржува сите права на промена на цените независно од периодот без потреба да ја најави промената.