orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Крстарења

Коста Диадема 7 ноќи и 8 дена - Италија, Франција , Шпанија, Балеари се поаѓа од Савона на 4.5.2019 год.

Коста Диадема 

7 ноќи и 8 дена 

Италија - Франција - Шпанија - Балеари .

Се поаѓа од Савона 4.5.2019 година. 

Понудата важи само за двокреветни кабини.                                                                                       

Day

Date

Port

Arrival

Departure

1

04-05 Sat

Savona (Italy)

-

17:00

2

05-05 Sun

Marseilles (France)

08:00

17:00

3

06-05 Mon

Barcelona (Spain)

09:00

19:00

4

07-05 Tue

Palma De Mallorca (Spain)

09:00

17:00

5

08-05 Wed

Cruising

-

-

6

09-05 Thu

Palermo (Sicily)

08:00

16:00

7

10-05 Fri

Civitavecchia (Italy)

08:00

19:00

8

11-05 Sat

Savona (Italy)

07:00

-

Понуда во последен момент ! 

Основна загарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина загарантирана категорија 4 / по лице 249 Евра 

Прозорска двокреветна кабина загарантирана категорија ЕВ/ по лице 349 Евра 

Балконска двокреветна кабина загарантирана категорија БВ/ по лице 449 Евра 

1/1 и 1/3 , 1/4 кабините не се на располагање!

За откажување на аранжманите се плаќа глоба од 100% од целокупната цена.  

Пристанишни такси се 150 Евра.   

Обавезно потрошени пари кои патникот ги праќа на бродот.                                               

За возрасни 10 Евра по ноќ по особа 

Деца од 4 до 14 години 5 евра 

Деца до 4 години не  плаќаат                                                                                                                                      

Коста осигурување 7.30 евра (не е задолжително) 

 

Во цената е вклучено 

 1. крстарење по бродската програма 
 2. сместување во избраната/достапната кабина во текот на крстарењето на бродот (купатило/ВЦ. клима уреди, сеф , фен , ТВ).
 3. проширен полн пансион на бродот (вечера , полноќна закуска , доручек ,  ручек , и ужина )
 4. свечена вечера надополнета со поздрав и здравица од капетанот 
 5. целодневни забавни анимации( режирана визуелна забава)
 6. забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо 
 7. користење на бродскиот инвертар за забавни активности (библиотеки, фитнес , базен , лежалки на палубата , сауни итн.
 8. представи во театрите во бродот 
 9. ноќни клубови и казино 
 10. спортски активности (аеробик, растегнување, танцување (кардио вежби), боди- билдинг ) за ваквите активности ке има инструктори кои ке бидат со вас поголемиот дел од времето.
 11. дневни активности (игри, лов на изгубено богатство , квизови , караоке, турнири, натпревари во танцување , тематски забави м и сл .

Во цената не е вклучено 

 1. Бакшиш за хотелската услуга
 2. Пијачките на бродот 
 3. Излетите на копно 
 4. Третмани во велнес центарот и козметички третмани , лични тренинзи за фитнес трењер 
 5. Услуги од медицински персонал
 6. Коста осигурување 

 

Компанијата ги задржува сите права на промена на цените независно од периодот без потреба да ја најави промената.