orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Зима 2019/2020

Kraljevi Cardaci 4*

Регуларна понуда од Kraljevi Cardaci 4*

HOTEL KRALJEVI ČARDACI**** Викенд Насеље

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ПЕРИОД

МАКС.

ЛИЦА

01.DEC 15.DEC

15.DEC 22.DEC

22.DEC 29.DEC

29.DEC

05.JAN

05.JAN

19.JAN

Детска Недела

19.JAN

02.FEB

Ski Pass Недела

02.FEB

09.FEB

09.FEB

16.FEB

16.FEB

08.MAR

08.MAR

05.APR

Минимум престој

 

3

3

3

7             3

7

7

7

7

7

3

SOBA 1/2, 1/2+1

2, 3

45

50

55

69           85

57

60

55

57

50

45

APARTMANI 1/2+2,1/2+3, 1/2+4

4, 5, 6

55

60

65

83            99

70

70

65

70

60

55

ДЕТСКА НЕДЕЛА ( 05.01-12.01.2020 и 12.01-19.01.2020 ) – посебни погодности за деца

-       Бесплатен престој на две деца до 15 години во придружба на двајца возрасни и на посебни легла

-       Попусти за изнајмување на ски опрема за деца до 30% ( на рецепција)

-       Попусти за ски за групна ски школа за деца до 30% (на рецепција)

SKI PASS НЕДЕЛА

- Бесплатен шестодневен ski pass за возрасни ( се однесува исклучиво за седмодневни аранжмани во период од 19.01 до 02.02.2020 )

- Попуст за закуп на ски опрема од 30% за возрасни ( акцијата се однесува исклучиво за закуп на компкетна ски опрема)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Полупансион шведска маса ( во случај на помал број на гости во хотелот полупансионот е сет мени )

- Неограничено користење на содржините на СПА центарот вклуќителни и детската зона

- Фитнес и сала за пинг понг

- Организиран превоз пет пати дневно до ски терените

- Интернет

- Отворен паркинг со ограничен број места

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Туристичка такса 1 ЕУР за лице на ден , 0.5 ЕУР за деца од 7 до 15 годинидеца до 7 години не плаќаат такса . Осигурување за деца и возрасни 0.2 ЕУР дневно ( СЕ ПЛАЌА НА РЕЦЕПЦИЈА)

ХОТЕЛСКИ УСЛОВИ :

-       Цената за пократок престој од наведениот по смени се зголемва за 20%

-       Дете од 0-7 години во придружба на двајца возрасни во 1/2 соба без дополнително легло бесплатно

-       Дете од 0-15 години во придружба на еден возрасен во 1/2 соба 50% попуст

-       Дете од 0-15 години во придружба на двајца ворасни на посебно легло во 1/2 +1 цоба 50% попуст, второ дете од 0-7 години без легло бесплатно

-       Деца од 0-15 години на засебни легла во придружба на двајца возрасни по 50% попуст

-       Трето лице во 1/2 +1 соба 30% попуст

-       Четврто лице во апартман 1/2 +2 70% попуст

-       Четврто и петто лице во апартман 1/2+3 50% попуст

-       Петто и шесто лице во 1/2 +4 апартман 50% попуст

-       Доплата за еднокреветна соба 40%