orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

ALBATROS AQUA PARK RESORT 4*

Овој хотел се наоѓа во непосредна близина на Хургада, и 10-минути возење од Хургада Меѓународниот аеродром. Поседува голем базен со водени тобогани и базени за пливање. Гостите можат да уживаат во слободен пристап до Аква парк, како и бесплатен пристап за деца.

Собите во Aqua Park Resort Albatros се пространи и вклучуваат модерен мебел, опремени се со ТВ и минибар. Некои соби имаат балкони со поглед на градина или базени.

Albatros Aqua Park Resort има елегантен ресторан кој служи регионална и интернационална кујна. Исто така постои и бар кој нуди коктели и освежителни пијалоци.

Гостите можат да играат одбојка на плажа или да играат билијард.

http://albatrosaquapark.website/

 

Hurgada - Megawish road

 

ALBATOS AQUA PARK 4*

27.мај

03.јун

10.јун

17.јун

24.јун

01.јул

08.јул

15.јул

22.јул

29.јул

05.авг

12.авг

19.авг

26.авг

02.сеп

09.сеп

16.сеп

STANDARD 2+1

Цена за уплата до 30.04.20

500

500

500

500

500

500

500

500

500

525

575

575

575

575

500

500

500

редовна цена на аранжманот

556

556

556

556

556

556

556

556

556

588

621

621

621

621

556

556

556

3-то лице

541

541

541

541

541

541

541

541

541

574

606

606

606

606

541

541

541

1-во дете од 2-13,99

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

SINGLE ROOM

цена за уплата до 30.04.20

667

667

667

667

667

667

667

667

667

716

759

759

759

759

667

667

667

редовна цена на аранжманот

765

765

765

765

765

765

765

765

765

822

880

880

880

880

765

765

765

FAMILY ROOM 2+2

Цена за уплата до 30.04.20

615

615

615

615

615

615

615

615

615

653

690

690

690

690

615

615

615

редовна цена на аранжманот

700

700

700

700

700

700

700

700

700

747

793

793

793

793

700

700

700

трето лице

685

685

685

685

685

685

685

685

685

732

732

732

732

732

685

685

685

1-во дете до 0-13.99

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

2-ро дете од 7-13,99

487

487

487

487

487

487

487

487

487

511

511

511

511

511

487

487

487

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
 • Трансфер аеродром - хотел - аеродром
 • Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден

Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот

За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот

Важат општите услови на патување ОРФЕЈ

 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот