orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

ALF LEILA WA LEILA 4*

Alf Leila Wa Leila е хотел со 4 звезди во Хургада кој се наоѓа на 500м одалеченост од плажа.

Хотелот располага со 6 базени и бесплатен превоз (shuttle) од хотел до плажа и назад. Располага со 5 ресторани и тениски игралишта. Хотелот е лоциран на 13км од аеродром.

Располага со 566 соби и апартмани секој со балкон и поглед кон градина или базен. Секоја од собите е опремена со мини-бар, сеф и директен телефон со рецепција. Телевизори со интернационални сателитски канали и бесплатна кинотека. Бањите се опремени со тушеви и фенови за коса.

Alf Leila WA Leila располага со ресторани и прекрасна вкусна кујна со разни меѓународни специалитети кои се направени спрециално за вас. Гостите во хотелот можат да се релаксираат со разни масажи, или да ја посетат теретаната. Најмладите гости можат да уживаат во детскиот клуб. Во хотелот целокупниот персонал се обидува да ве анимира за да можете да ја доловите и египетската историја .

https://www.pickalbatros.com/hotels-resorts/alf-leila-wa-leila/

 

Hurgada - Megawish road

 

ALF LEILA WA LAILA 4*

27.мај

03.јун

10.јун

17.јун

24.јун

01.јул

08.јул

15.јул

22.јул

29.јул

05.авг

12.авг

19.авг

26.авг

02.сеп

09.сеп

16.сеп

STANDARD 2+1

Цена за уплата до 30.04.20

601

500

500

500

500

500

500

500

500

525

575

575

575

575

500

500

500

редовна цена на аранжманот

683

556

556

556

556

556

556

556

556

588

621

621

621

621

556

556

556

3-то лице

541

541

541

541

541

541

541

541

541

574

606

606

606

606

541

541

541

1-во дете од 2-13,99

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

SINGLE ROOM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

цена за уплата до 30.04.20

667

667

667

667

667

667

667

667

667

716

759

759

759

759

667

667

667

редовна цена на аранжманот

765

765

765

765

765

765

765

765

765

822

880

880

880

880

765

765

765

FAMILY ROOM 2+2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цена за уплата до 30.04.20

626

626

626

626

626

626

626

626

626

670

713

713

713

713

626

626

626

редовна цена на аранжманот

714

714

714

714

714

714

714

714

714

768

822

822

822

822

714

714

714

трето лице

700

700

700

700

700

700

700

700

700

754

808

808

808

808

700

700

700

1-во дете до 0-13.99

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

2-ро дете од 7-13,99

495

495

495

495

495

495

495

495

495

515

541

541

541

541

495

495

495

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
 • Трансфер аеродром - хотел - аеродром
 • Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден

Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот

За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот

Важат општите услови на патување ОРФЕЈ

 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот