orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

AMC ROYAL RESORT 4 *

Лоциран директно на прекрасната песочна плажа, нуди неверојатен поглед на Црвеното Море. Идеален за клиентите кои ја ценат удобноста и интимната атмосфера. Одлични услови за семејства. Хотелот нуди голем базен со тобогани, разновидна забава и игралиште. Хотелот исто така нуди бесплатна услуга на плажа и бар на плажа во кој се служат разновидни пијалоци опфатени со all inclusive опцијата. Хотелот нуди и разновидни активности на вода , вклучувајќи нуркање.

Гостите имаат на располагање: фитнес центар, салон за убавина (масажа, сауна), WiFi интернет, 1 отворен базен и 1 детски базен, кои се загреваат во зимската сезона (крпите се бесплатни), детски клуб, билијард, тенис на маса, boccia и одбојка на плажа. Во прилог на главниот ресторан, хотелот нуди ресторан во кој се подготвуваат италијански специјалитети и ресторан за грил на плажа, 4 барови (на плажа и базен), дискотека, продавници, салон за убавина, перење и перална, менувачница. Хотелот има 395 соби сместени во две згради. Сите соби имаат бања (туш / тоалет), фен, сателитска ТВ, телефон, мини бар, клима уред, фрижидер, балкон или тераса.

Blue Lagoon ресторанот служи избрани меѓународни оброци на маса за доручек за појадок, ручек и вечера. АМЦ Royal хотелот исто така има А la carte ресторани. Италијанскиот ресторан служи оригинални јадења со тестенини и пици. Во ресторанот Palms Island, гостите можат да уживаат во ориентална храна, додека во суши бар Kona Kai јапонски јадења подготвени со техника tapeyaki. Пијалоците се достапни на Fun Pub Shots.

Центарот на Хургада со пазарот и шеталиштето е само 11 километри од хотелот.

 

 

AMC ROYAL RESORT 4* AI

Hurgada City

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.мај

03.јун

10.јун

17.јун

24.јун

01.јул

08.јул

15.јул

22.јул

29.јул

05.авг

12.авг

19.авг

26.авг

02.септ

09.септ

16.септ

Standard room (2+2)

Цена за уплата до 30.04.20

458

458

458

458

458

458

463

473

494

499

499

499

478

458

458

458

458

редовна цена на аранжманот

502

502

502

502

502

502

509

523

550

555

555

555

529

502

502

502

502

1-во дете од 2-13,99

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

295

2-ро дете од 7-13,99

367

367

367

367

367

367

369

374

385

387

387

387

377

367

367

367

367

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
 • Трансфер аеродром - хотел - аеродром
 • Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден

Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот

За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот

Важат општите услови на патување ОРФЕЈ

 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот