orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

ЛЕТО 2020 Чањ, Црна Горе

СТУДИО Апартмани Лара  Чањ

Се наоѓаат во Чањ на 80м од плажа. Модерно опремени двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија со купатило, кабелска TV со 200 канали, Wi-Fi; фрижидер, клима (бесплатно), комплетно опремена мини кујна. Во склоп на објектот има и рецепција како и модерно опремен ресторан со домашна храна и квалитетна услуга. За миговите на опуштање за кафе и пијалок, непосредно покрај ресторанот се наоѓа и летна градина со обезбеден простој за играње на деца. Неколку пати неделно се организираат детски претстави со нивните омилени ликови од цртаните филмови. Апартманите поседуваат лифт и бесплатен паркинг.

 

 

Вид на соба

Услуга

01.06 - 11.06
19.09 - 30.09

11.06 - 21.06
09.09 - 19.09 

21.06 - 01.07
30.08 - 09.09

01.07 - 11.07
20.08 - 30.08

11.07-21.07  21.07-31.07
31.07-10.08  10.08-20.088

Цена по лице на ден / НB-услуга ПОЛУПАНСИОН (појадок и вечера)

1/2

HB

16 € 

(990 ден.)

 17 € 

(1055 ден)

21 € 

(1300 ден.)

25 € 

(1550 ден.)

28 €

(1735 ден.)

1/3 | 1/4

HB

16 €

(990 ден.)

 17 €
 

(1055 ден)

20 €

(1240 ден.)

22 €

(1365 ден.)

26 €

(1610 ден)

Цена по лице на ден / FB-услуга ПОЛН-ПАНСИОН (појадок, ручек, вечера)

1/2

FB

18,5 €

(1147 ден.)

 19,5 €

(1210 ден.)

24 € 

(1485 ден.)

27€

(1675 ден.)

30 €

(1860 ден.)

1/3 | 1/4

FB

18,5€

(1147 ден.)

 19,5 € 

(1210 ден.)

22,5 €

(1395 ден.)

25 €

(1550 ден.)

28 €

(1735 ден.)

               

• Цена по лице на ден, на база НВ- полупансион или FB- полн панисон
            Појадокот е избор на 2 или повеќе јадења по анкета од денес за утре, со комбинација со шведска маса - разновидна понуда на топли напитоци и благ појадок.
            Ручекот и вечерата се избор од повеќе јадења по анкета од денес за утре, со понуда на шведска маса - супи, чорби, салати, топли пијалоци и благ појадок.

Смените почнуваат со ручек (полнпаснион) или со вечера (полупансион), а завршуваат со појадок.

ПОПУСТИ: 
- Дете до 3 години БЕСПЛАТНО (на заеднички кревет, без храна)
- Деца од 3-10 години – 50% ПОПУСТ (не користи кревет)
- Деца од 3-12 години – 30% ПОПУСТ (користи кревет)
- Дете до 12 години со едно возрасно лице плаќа 80% од редовната цена.

Туристичка такса не е вклучена во цена (се плаќа на лице место на рецепција):
Деца до 12 години – 0,5 евра, деcа 12-18 години - 1 евро.
Возрасни 1,5 евра

Пријавувањето во студијата е од 12:00 часот (првиот ден се почнува со ручек/вечера  во зависност од избраната услуга).
Одјавување од студијата во 09:00 часот (последниот ден се завршува со доручек).

Цените се изразени во евра, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1 евро = 62 денари

Апартмани ЛАРА ЛУКС

Се наоѓаат во Чањ на 80м од плажа веднаш карши Лара студијата. Модерно опремени двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија со купатило и сопствена тераса, TV - кабелска, Wi-Fi; фрижидер, клима (бесплатно), комплетно опремена мини кујна. Објектот има отворен базен со лежалки и чадори кои се гратис за гостите на објектот.

Исхраната  е во модерно опремениот ресторан Лара со домашна храна и квалитетна услуга. За миговите на опуштање за кафе и пијалок, непосредно покрај ресторанот се наоѓа и летна градина со обезбеден простој за играње на деца. Неколку пати неделно се организираат детски претстави со нивните омилени ликови од цртаните филмови. Апартманите поседуваат и паркинг (бесплатно).

 

 

Вид на соба

Услуга

01.06-11.06
19.09-30.09

11.06-21.06
09.09-19.09

21.06-01.07
30.08-09.09

01.07-11.07
20.08-30.08

11.07-21.07 | 21.07-31.07
31.07-10.08 | 10.08-20.08

Цена по лице на ден / HB-услуга ПОЛУ-ПАНСИОН (појадок, вечера)

 1/2

 HB

18 €

(1115 ден.)

 19 €

 (1178 ден.)

23 € 

(1425 ден.)

26,5 €

(1640 ден.)

30€

(1860 ден.)

1/3 | 1/4

HB

18 €

(1115 ден.)

19 €

(1175 ден.)

22 €

(1365 ден.)

24,5 €

(1520 ден.)

28 €

(1735 ден.)

Цена по лице на ден / FB-услуга ПОЛН-ПАНСИОН (појадок, ручек, вечера)

1/2

FB

20,5 €

(1270 ден.)

21,5 €

(1335 ден.)

26 €

(1610 ден.)

29 €

(1800 ден.)

32,5 €

(2015 ден.)

1/3 | 1/4

FB

20,5 €

(1270 ден.)

21,5 €

(1335 ден.)

25 €

(1550 ден.)

27 €

(1675 ден.)

30,5 €

(1890 ден.)

               

• Цена по лице на ден, на база НВ- полупансион или FB- полн панисон
            Појадокот е избор на 2 или повеќе јадења по анкета од денес за утре, со понуда на шведска маса - разновидна понуда на топли напитоци и благ појадок.
            Ручекот и вечерата се избор од повеќе јадења по анкета од денес за утре, со понуда на шведска маса - супи, чорби, салати, топли пијалоци и благ појадок.

Смените почнуваат со ручек (полнпасион) или со вечера (полупансион), а завршуваат со појадок.

ПОПУСТИ: 
- Дете до 3 години БЕСПЛАТНО (не користи кревет, без храна)
- Деца од 3-10 години – 50% ПОПУСТ (не користи кревет)
- Деца од 3-12 години – 20% ПОПУСТ (користи кревет)
- Дете до 12 години со едно возрасно лице плаќа 80% од редовната цена.

клима уред-гратис, паркинг - гратис - користење лежалки на базен-гратис

Туристичка такса не е вклучена во цена (се плаќа на лице место на рецепција):
Деца до 12 години – 0,5 евра, дена 12-18 години - 1 евро. Возрасни 1,5 евра

Пријавувањето во студијата е од 12:00 часот (првиот ден се почнува со ручек/вечера  во зависност од избраната услуга).
Одјавување од студијата во 09:00 часот (последниот ден се завршува со доручек).

Цените се изразени во евра, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1 евро = 62 денари

 

Апартмани Соларис

Нов објект, сместен на на 400м оддалеченост од плажа, во мирен дел на Чањ. Модерно опремени, комфорни апартмани содржат двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија со купатило, ТВ со кебелска телевизија со 200 канали, тераса, Wi-Fi, клима уред (бесплатно), комлетно опремена мини кујна со фрижидер. Објектот поседува лифт и бесплатен паркинг. Оброците се служат во ресторанот Лара кој е оддалечен 80 м од плажа. 

Исхраната е во ресторанот Лара, на 80 метри од плажа, каде во пријатен амбиент ве очекува квалитетна услуга со домашна храна од љубезен персонал. За миговите на опуштање за кафе и пијалок, непосредно покрај ресторанот се наоѓа и летна градина со обезбеден простој за играње на деца. Неколку пати неделно се организираат детски претстави со нивните омилени ликови од цртаните филмови. 

Сместување / Термин

01.06-21.06 
09.09-30.09

21.06-01.07
30.08-09.09

01.07-11.07
20.08-30.08

11.07-21.07 | 21.07-31.07
31.07-10.08 |10.08--20.08

Цена по лице на ден / НB-услуга (ПОЛУПАНСИОН)

Двокреветна соба

2+0

16 €

(990 ден.)

20 €

(1240 ден.)

23 €

(1425 ден.)

26 €

(1610 ден.)

Трокреветна и
четворокреветна соба

2+1
2+2

16 €

(990 ден.)

19 €

(1180 ден.)

21 €

(1300 ден.)

25 €

(1550 ден.)

Цена по лице на ден / FB-услуга (ПОЛН ПАНСИОН)

Двокреветна соба

2+0

18,5 €

(1450 ден.)

22,5 €

(1395 ден.)

26 €

(1610 ден.)

29 €

(1800 ден.)

Трокреветна и
четворокреветна соба

2+1
2+2

18,5 €

(1450 ден.)

21,5 €

(1330 ден.)

24 €

(1490 де.)

27 €

(1675 ден.)

• Цена по лице на ден, на база НВ- полупансион или FB- полн панисон
• Оброците  (појадокот / ручекот и вечерата) се избор од повеќе јадења (се служат во ресторан “Лара“)

  АПАРТМАНИ СОЛАРИС, Наем на студио

Сместување / Термин

01.06-11.06
19.09-30.09

11.06 -21.06 
09.09 -19.09

21.06-01.07
30.08-09.09

01.07-11.07 
20.08-30.08

11.07-21.07 | 21.07-31.07
31.07-10.08 | 10.08-20.08

Цена за наем на студио од ден

Двокреветно студио

17 €

1055 ден.

19 €

1180 ден.

25 €

1550 ден.

29 €

1800 ден.

33 €

2050 ден.

Трокреветно студио

21 €

1300 ден.

25 €

1550 ден

33 €

2050 ден.

38,5 €

2390 ден.

41 €

2540 ден.

Четворокреветно студио

23€

1425 ден.

28 €

1735 ден.

38,5 €

2385 ден.

44 €

2725 ден.

47,5 €

2945 ден.

• Цена за наем на студио на ден.

ПОПУСТИ: 
- Дете до 3 години БЕСПЛАТНО (не користи кревет, без храна)
- Деца од 3-10 години – 50% ПОПУСТ (не користи кревет)
- Деца од 3-12 години – 20% ПОПУСТ (користи кревет)
- Дете до 12 години со едно возрасно лице плаќа 80% од редовната цена.

Туристичка такса не е вклучена во цена (се плаќа на лице место на рецепција):
Деца до 12 години – 0,5 евра, 
Возрасни 1,5 евра

Пријавувањето во студијата е од 12:00 часот (првиот ден се почнува со ручек/вечера  во зависност од избраната услуга).
Одјавување од студијата во 09:00 часот (последниот ден се завршува со доручек).


Цените се изразени во евра, плаќањето е исклучиво во динарска противвредност 1 евро = 62 денари

Пред секое патување ве молиме, внимателно да ги прочитате Општите услови за патување на ДТУ Глобал Травел Сервис Скопје, бидејќи тие се дел од секоја Програма и Договор за патување.

Агенцијата го задржува правото 7 дена пред почеток на патувањето да го откаже аранжманот.