orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

ХОТЕЛ ДРИМ 4*

Хотелот Дрим во Струга има своја песочна плажа на Охридското Езеро и отворен базен. Тој нуди климатизиранo сместување, бесплатен Wi-Fi и кабловска телевизија. Хотелот располага со 3 ресторани и нуди бесплатен сопствен паркинг. Минибар и приватна бања со фен се стандардни удобности во сите единици за сместување. Некои единици имаат луксузен мебел и џакузи во дневната соба. Во хотелските ресторани можете да пробате традиционална македонска и интернационална кујна. Гостите можат да се релаксираат на заедничката тераса или да користат објекти за скара. Исто така е достапно и игралиште за деца. Може да се организира кајакарство, нуркање и ветерници. Сеф е достапен на предната маса. 
Јавен шатл - автобуски постојки веднаш до хотелот, кој се наоѓа на 200 m од центарот на Струга. Охридскиот аеродром е оддалечен 7 km, а прекрасниот град Охрид е оддалечен 14 km. Националниот парк Галичица е 15 km. 
 
ТИП НА СОБА BB
понеделник - петок
BB
петок - недела
Двокреветна соба 20 € 22 €
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд 
 
 
Цените се дадени по лице на ден 
Дете од 0 - 5.99 години во соба со двајца возрасни - ГРАТИС 
Дете од 6 - 11.99 години во соба со двајца возрасни  -50% од цената 
Трето лице ( над 12 години ) во соба на дополнителен кревет -30 % 
Четврто лице ( над 12 години ) во соба на дополнителен кревет -50% 
 
ДОПЛАТИ: 
Дополнителен оброк +7 € по лице по оброк 
За 5 и над 5 ноќевања цената се израмнува за сите денови како да е се во работен ден ( значи секој ден ќе се смета како по 20 € ) 
За над 10 ноќевања одобруваме намалување на цената за дополнително 1 €