orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

ALBANIAN STAR HOTEL 4*

Голем (5км од Драч)

 

Хотел Albanian star е позициониран директно на морскиот брег, во градот Голем, на 5км. од Драч. Хотелот има ресторан со пространа тераса, бар, отворен базен, фитнес центар, игротека и сопствена песочна плажа. Еднаш неделно во хотелот се организира диско забава.

 

Тип на соба

 01.06 - 30.06.2020 

 01.07 - 31.08.2020 

 01.09 - 30.09.2020 

НП

НП

НП

Двокреветна соба

со балкон/парк

22

29

22

Двокреветна соба

со балкон/море

25

32

25

Супериор соба

со балкон/парк

26

35

26

Супериор соба

со балкон/море

29

37

29

ДОПЛАТИ

Туристичка такса

1

1

1

1

Доплата за еднокреветна соба

50%

50%

50%

50%

Доплата за полупансион

9

9

9

9

ПОПУСТИ

Трето лице

20%

20%

20%

20%

Дете 0-5,99

100%

100%

100%

100%

Дете 6 -11,99

Со две возрасни лица

50%

50%

50%

50%

Со едно возрасно лице

30%

30%

30%

30%

 

 

 

 

 

 

 

Цените се дадени по лице за ноќевање со појадок за минимум 5 ноќевања.

За помалку од 5 ноќевања +20% од цената во табелата, од 20.06 – 05.09.2020 година.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).