orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602

Лето 2020

Вила Линда

Вила Линда се наоѓа само на 2 минути пешачење од преубава песочна плажа.

Сите соби во вилата се опремени со купатило, комплетно опремена кујна, балкони со поглед на градина, клима, wi-fi, телевизор,апарат за правење кафе и чај.

Вилата располага со бесплатен паркинг.

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања

 

Период

1/2 соба

1/3 соба

1/4 соба

Апартман

08.08-15.08

290 € 

360 €

395 €

430 €

15.08-22.08

290 €

360 €

395 €

430 €

22.08-29.08

290 €

360 €

395 €

430 €

 

 

 

 

l • Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.

 

l Цена за повратен билет 50 €,
за деца од 3 до 12 години 35 €

• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата. Се патува со лична карта преку граничниот премин Ќафасан, за влез во Албанија не е потребен PCR тест

 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;

•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.

•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А. ОРФЕЈ.

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

· Check in во собите е после 14h 

· Check out е до 10h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.

 · За хигиената на собите се грижат гостите;

ПЛАЌАЊЕ:

-  Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;