orfej@orfej.com.mk   info@orfej.com.mk 
+389 75 409 409   +389 2 3118 602
Валона
Хотел VLORA INTERNATIONAL 4* – Валона

Хотел Vlora International 4* – Валона се наоѓа во Скела, срцето на градот Валона и претставува сврзничка точка на двете главни градски улици, булеварот Влора-Скела и шеталиштето 

YACHT HOTEL / 4 STAR / VLORA

Yacht Hotel 4* е лоциран  на сама плажа во Валона на само 4 км од Плоштадот на независноста

SPLENDOR HOTEL & SPA 5* VLORA

Хотелското сместување се наоѓа на 150 метри од најблиската плажа со лежалки, чадори и отворен базен.

MIAMAR HOTEL / 5* VLORA

Hotel Miamar се наоѓа на сама плажа Livadhi.  Химара е одалечена 5 км. Хотелот има приватна плажа, 2 базена на отворено,опремени со лежалки и чадорим,бар на базенот и на плажата. На гостите на располагање им е доручек на шведска маса додека пак во ресторанот може  да уживаат во медитеранската и италијанската кујна.

HOTEL REGINA BLU 4 **** VALONA

Хотелот Регина Блу се наоѓа на една од најубавите плажи во светот, долж јужното крајбрежје на Албанија. Имаме модерен објект со сите погодности неопходни за да го направите вашиот престој со нас пријатно и незаборавно искуство.

RAPOS RESORT / 5 * VLORA

На само 1,5 километар од центарот на Хмара и 1 минута од морскиот брег, хотелот   ги нуди своите услуги од 2013 година. Хотелот има капацитет од 50 двокреветни соби од кои 10 семејни соби, 2 апартмани и 1 претседателски кој е дуплекс.Лесно удобно и со удобни и релаксирачки објекти, нашето одморалиште комбинира класа и удобност, со што станува омилена дестинација за сите туристи.

Hotel Liro 4* 2021

Гостите можат да се релаксираат во удобност за време на нивниот престој во зачудувачки реновираниот хотел Лиро. Сите соби кои нудат импресивен поглед, заедно со релаксирачкиот звук на морската вода што се треснува на карпите. Прецизен сервис од внимателен персонал и во непосредна близина на вкус на кујна и прекрасна безбедна и чиста плажа. Сите посветени да ви обезбедат незаборавен и пријатен престој.