General

Термини: 23 и 30 Јуни 2018

ШВЕТСКА ФИНСКА РУСИЈА ЕСТОНИЈА 8 дена/7 ноќевања

Испловување од Стохклом

 

Активности

Датум Пристаниште Пристигнување Заминување
23-06 Sat Stockholm (Sweden)
24-06 Sun Stockholm (Sweden) 18:15
25-06 Mon Helsinki (Finland) 12:00 19:00
26-06 Tue St. Petersburg (Russia) 07:00
27-06 Wed St. Petersburg (Russia) 18:00
28-06 Thu Tallinn (Estonia) 09:00 17:00
29-06 Fri Stockholm (Sweden) 09:00
30-06 Sat Stockholm (Sweden)

 

BASIC * загарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина * загарантирана кат. IV / по лице 249 €
Прозорска двокреветна кабина * загарантирана кат.  EV/ по лице  299 €
Балконска двокреветна кабина * загарантирана кат. BV/ по лице   349 €

Нема можност за 1/1 кабини.
3. и 4. вазосрано лице во кабина  125 евра

* Пенали за отказ е 100%.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

Пристанишна такса 150 €

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица, плаќаат само пристанишна такса.
Задолжителен тип кој патникот го плаќа на брод изнесува:
Возрасни  10 € по лице од ноќевање
Деца од 4 до 14 год.  5 €
Деца од 0 до 4 год. не плаќаат
Costa осигурување 7.30 eur (не е задолжително)

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 
• Крстарење со брод според програмата 
• Сместување во одбраната кабина за време на крстарењето со брод (купатило /WC, клима, сеф, TV)
• проширен полн пансион на брод (вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)
• свечена вечера со капетанот
• целодневна анимација 
• забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо. 
• користење на бродскиот простор и опрема (користење на библиотеката, fitness центар, базен,  лежалки на палубата, сауни, пешкири…)
• театарски претстави  
• влазници во коцкарница, ноќен клуб…
• спортски активности (аеробик и слични активности со асистенција на инструктор во сала…) 
• дневни активности ( игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, тематски забави и сл.)

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
• типс
• пијалок на брод
• излети на копно
• третмани во wellness центарот и козметичкиот салон, личен тренер
• costa осигурување и осигурување од отказ

 

* Компанијата го задржува правото за промена на цените без предходна најава.

Русија

РусијаРусија се граничи со Норвешка, Финска, Естонија,Латвија, Литванија, Полска (со последните две преку Калининградска област), Белорусија, Украина, Грузија, Азербејџан, Казахстан, Кина, Монголија и Северна Кореја. Русија се доближува до САД, кај Беринговиот Премин. Северна и источна граница ѝ се Атлантски, Северен Леден, и Тихи Океан. Русија истотака има излез на Црно, Балтичко и Касписко Езеро. На територијата на Русија се наоѓаат најразлични природни зони, од пустинските брегови на Касписко Море до поларните ледови на Нова Земја и Новосибирските Острови. Широко застапени се степите, тајгите и тундрите. Релефот на Русија Read more

Facilities

  • Air Condition
  • Bar
  • Cinema
  • Fitness
  • Hairdryer
  • Hotspots
  • Minibar
  • TV
  • WiFi

We are sorry, there are no reviews yet for this cruise.