General

Термини: 16/23/30 Јуни, 07/21/28 Јули, 04/11/25 Август 2018

ИТАЛИЈА, ГРЦИЈА 8 дена/7 ноќевања

Испловување од Венеција

 

Активности

Ден Пристаниште Пристигнувања Поаѓање
1 Венеција (Италија)  18:00
2 Бари (Италија) 14:00 20:00
3 Argostoli/Kefallinia (Грција) 13:00 20:00
4 Санторини (Грција) 14:00 20:30
5 Mykonos (Грција) 08:00 17:00
6 Katakolon / Olympia (Грција) 08:00 18:00
7 Крастарење
8 Венеција (Италија) 09:00

 

BASIC * загарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина * загарантирана кат. IV / по лице  649 €
Прозорска двокреветна кабина * загарантирана кат.  EV/ по лице  749 €
Балконска двокреветна кабина * загарантирана кат. BV/ по лице   949 €

Нема можност за 1/1 кабини.
3. вазосрано лице во кабина  195 €
4. вазосрано лице во кабина НА БАРАЊЕ.

 

COMFORT

Внатрешна двокреветна кабина кат. Classic IC/ по лице      749 €
Внатрешна двокреветна кабина кат. Premium IP/ по лице   819 €

Прозорска двокреветна кабина кат. Classic EC / по лице     849 €
Прозорска двокреветна кабина кат. Premium EP/ по лице    919 €

Балконска двокреветна кабина кат. Classic BC /по лице       1049 €
Балконска двокреветна кабина кат. Premium BP/ по лице     1129 €

Доплата за еднокреветна кабина +50%
3. и 4. возрасно лице во кабина  380 €


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

Пристанишна такса 150 €

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица, плаќаат само пристанишна такса.
Задолжителен тип кој патникот го плаќа на брод изнесува:
Возрасни  10 € по лице од ноќевање
Деца од 4 до 14 год.  5 €
Деца од 0 до 4 год. не плаќаат
Costa осигурување 7.30 eur (не е задолжително)

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 
• Крстарење со брод според програмата 
• Сместување во одбраната кабина за време на крстарењето со брод (купатило /WC, клима, сеф, TV)
• проширен полн пансион на брод (вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)
• свечена вечера со капетанот
• целодневна анимација 
• забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо. 
• користење на бродскиот простор и опрема (користење на библиотеката, fitness центар, базен,  лежалки на палубата, сауни, пешкири…)
• театарски претстави  
• влазници во коцкарница, ноќен клуб…
• спортски активности (аеробик и слични активности со асистенција на инструктор во сала…) 
• дневни активности ( игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, тематски забави и сл.)
• Пакет пијалоци ”PRANZO&CENA” вклучен за Classic кабини (за сите патници во кабината)
• Пакет пијалоци “BRINDIAMO” вклучен за Premium кабини (за сите патници во кабината)

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
• типс
• пијалок на брод
• излети на копно
• третмани во wellness центарот и козметичкиот салон, личен тренер
• costa осигурување и осигурување од отказ

 

* Компанијата го задржува правото за промена на цените без предходна најава.

Прифаќаат кредитни картички

Master,Visa,Diners

Италија

ИталијаТермини: 16/23/30 Јуни, 07/21/28 Јули, 04/11/25 Август 2018 ИТАЛИЈА, ГРЦИЈА 8 дена/7 ноќевања Испловување од Венеција   Активности Ден Пристаниште Пристигнувања Поаѓање 1 Венеција (Италија) -  18:00 2 Бари (Италија) 14:00 20:00 3 Argostoli/Kefallinia (Грција) 13:00 20:00 4 Санторини (Грција) 14:00 20:30 5 Mykonos (Грција) 08:00 17:00 6 Katakolon / Olympia (Грција) 08:00 18:00 7 Read more

Грција

ГрцијаFar far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic Read more

Facilities

 • Bar
 • Catering service
 • Fitness
 • Hairdryer
 • Hotspots
 • Lounge
 • Sauna
 • Seating area
 • Shared bathroom
 • Shops
 • SPA
 • Telephone
 • TV
 • Valet parking
 • Wake up service
 • WiFi

Активности

Ден Пристаниште Пристигнувања Поаѓање
1 Венеција (Италија) -  18:00
2 Бари (Италија) 14:00 20:00
3 Argostoli/Kefallinia (Грција) 13:00 20:00
4 Санторини (Грција) 14:00 20:30
5 Mykonos (Грција) 08:00 17:00
6 Katakolon / Olympia (Грција) 08:00 18:00
7 Крастарење - -
8 Венеција (Италија) 09:00 -

 

We are sorry, there are no reviews yet for this cruise.