General

Локација: Хотелот се наоѓа во Платамонас, на 36 км од градот Катимерини на 100 км од Солун.
Сместувачки капацитети: Вкупно 19 соби, 17 Standard Rooms, 2 Suites (клима, телевизор, сеф, интернет, мини бар, телефон, бања, фен, балкон).
Услуга:  HB (ноќевање со појадок и вечера),  BB – ноќевање со појадок.
Плажа: 80 метри до плажа.
Хотелски содржини: базен, џакузи, сала за конфеленција, солариум, спа, теретана, турска бања,лежалки и чадори (со доплата).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

We are sorry, there are no reviews yet for this accommodation.

Пиериа

Локација: Хотелот се наоѓа во Платамонас, на 36 км од градот Катимерини на 100 км од Солун. Сместувачки капацитети: Вкупно 19 соби, 17 Standard Rooms, 2 Suites (клима, телевизор, сеф, интернет, мини бар, телефон, бања, фен, балкон). Услуга:  HB (ноќевање со појадок и вечера),  BB - ноќевање со појадок. Плажа: 80 метри до плажа. Хотелски содржини: базен, џакузи, сала

Read more