Локација – 110 км од аеродромот во Солун, 5 км од градот Уранополис, 3 км од градот Неа Рода, 150 м до плажата.

Содржина – ресторан со лајт, главен бар, снек бар, базен бар, бар на плажа, мини маркет, ТВ соба, мини клуб за деца (4-12 години), базен за деца и возрасни, затворен базен , паркинг, менувачница, сеф, интернет.

Соби – 99 соби, студија, апартмани. Тие имаат бања, директен телефон, радио, фрижидер (некои имаат кујна), фен, сателитска ТВ, балкон или веранда со поглед кон морето. Некои од апартманите имаат хидромасажа.

Спорт – дневна програма за забава, фолклор, вечерен танц, музика во живо, фитнес центар, сауна, турска бања, спортови на вода, нуркање, велосипеди за изнајмување, тениски игралишта, кошарка, одбојка, пинг понг, билијард, видео сала.

Забелешка – бесплатни чадори и лежалки. Слободна употреба на фитнес центарот. Специјални пакет производи за СПА центар. Гости кои престојуваат во апартмани добијат шише вино по пристигнување и ексклузивни додатоци во бањата.

Луксузен хотел дизајниран за совршен одмор.