ARISTOTELIS BEACH 4* – AFITOS

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА УПЛАТА ДО 10.03.2018

 

Хотел Аристотелис се наоѓа во Афитос, во мирен дел, оддалечена 3 мин. од песочната плажа. Располага со убаво уредени трокреветни и четворокреветни соби,како и апартмани за мах.5 возрасни и едно дете.Хотелот располага со ресторан,централен бар,бар покрај базен,продавница и маркет,базен и бесплатен интернет.

Термини 20.05 – 20.06 21.06 – 20.07 21.07 – 31.08 01.09 – 11.09
Редовна Цена по лице
Се вклучено
47€ 57€ 65€ 57€
Цена за рана уплата по лице  / Се вклучено 42€ 47€ 55€ 47€

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ 

 • 1 во дете до 12.99   БЕСПЛАТНО
 • 2 ро дете до 6.99  БЕСПЛАТНО
 • 2 ро дете7-12.99  50% попуст
 • 3то, 4то и 5то возрасно лице -30% попуст

TИПОВИ НА СМЕСТУВАЊЕ

 • Двокреветна стандард соба (3 стандард кревети)
 • Фамилијарна соба тип 1 (4 стандрад кревети)
 • Фамилијарна соба тип 2 (3 полни суми;5 стандард кревети и еден додатен кревет)

КОНЦЕПТ  СЕ ВКЛУЧЕНО

 • Појадок-шведска маса од 07:30-09:30.
 • Ручек-шведска маса од 12:30-14:30.
 • Вечера-шведска маса од 19:00-21:30.
 • Бар покрај базен од 10:00 до 23:00(по 23:00 со доплата):минерална вода,вода,кола,фанта,лимонада,филтер кафе,ладно кафе-фрапе,пиво,чај,црно и бело вино,рицина.Наведените пијалоци се достапни и во ресторанот.
 • Лоби бар и бар на плажа не припаѓаат во услугата СЕ ВКЛУЧЕНО.

ПЛАЖА

 • Песочна со крупен песок ,300м од хотел.Пристап преку мост,лифт или скали.
 • Лежалки и чадори на плажа-според расположливост

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • Плаќањето е задолжително во денари.
 • За резервација по редовна цена ,задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување.
 • За резервации направени со FIRST MINUTE и EARLY BOOKING целосна уплата до наведениот датум
 • За овој аранжман важат општите услови на патување

Мислења за понудата

Нема мислења за оваа понуда.

Остави мислење