Локација –  Атина Палас се наоѓа на плажата Елија, во Ситонија, 9 км од Никити и 11 км од Неос Мармарас. Одалеченост од плажа 10 метри.

Содржина – Хотелот се наоѓа на огромна област со 6 категории на згради и една централна зграда, со уникатна архитектура. Хотел Атена Палас ги има сите потребни елементи и инфраструктура за да обезбеди високо ниво на услуга што може да ги задоволи секој гостин и да им обезбеди удобен и уникатен престој.

Соби – Хотелот има 66 стандардни двокреветни соби, 14 семејства соби / апартмани, 40 супериорни соби, 30 апартмани.

Спорт – осветлен тениски терен, мини голф, СПА центар со сауна, џакузи, турска бања, солариум, масажа, пинг-понг, нова соба за вежбање, затворен топол базен, интернет соба.

Забелешка – модерен СПА центар опремен со покриен, топол базен, уметничка гимнастика, сауна, турска бања, џакузи и центар за масажа.

Извонреден 5 * хотел на брегот – идеален за релаксација и рекреација.

Ценовник: