АЗУРЕН БРЕГ

КАН – НИЦА – МОНАКО – САНТ ТРОПЕЗ

Термин: 08.03 – 12.03.2017

Цената на аранжманот за уплата: 220 еур. / 13.640 ден.

Редовна цена на аранжманот: 259 еур. 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација
 • Сместување во Милано во хотел 3* на база едно ноќевање со појадок
 • Сместување во Ница во хотел со 3* на база две ноќевања со појадок
 • Разгкед на Ница
 • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Здолжително патничко осигурување – 5 еур.
 • Факултативвна посета на Ез, Монако и Монте Карло – 30 еур.
 • Туристичка такса во Милано (5 еур. по лице на ден, се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса вво Ница (1 еур. по лице на ден, се плаќа во агенција)
 • Влезници во музеи и културно-историски споменици
 • Билети за јавен превоз

НАПОМЕНА: Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата, за ова патување важат општите услови кои се составен дел на оваа програма.

 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ

1

01 ден СКОПЈЕ - МИЛАНО

Состанов во 11:30ч. и поѓање во 12:00ч. од паркингот кај спортски центар “Борис Трајковски”. Се патувба преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи.

2

02 ден МИЛАНО

Пристигнување во Милано, во утринските часови. Одиме на организиран разглед на градот: тврдината Сфорцеско, Pizza Duomo, централниот плоштад каде се наоѓа најголемата катедрала во светот, потоа одиме во Via VVittorio, Emanuelle – најдобра шопинг улица, Oktogon, односоно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м. долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води ди зградата на Миланска опера една од најпознатите оперски куќи во светот. Сместување во хотел. Слободно попладне за индивидуални прошетки. Ноќевање.

3

03 ден МИЛАНО - НИЦА

Појадок. Поаѓање за Ница. Пристигнуввање во Ница во попладневните часови. Сместување во хотел. Во вечерните часови предлагаме прошетка низ стариот дел наа Ница: Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата… Ноќевање.

4

04 НИЦА - САНТ ТРОПЕЗ - КАН - АНТИБ

Појадок. Предлагаме целодневен факултативен излет до монденското место Сант Тропез и гламурозниот Кан. Сан Тропез – најидиличното место на Азурниот Брег, марина со луксузна јахта, старата полициска станица на инспекторот Жан Клузо, познати кафулиња како кафулето на познатите глумци – Cafe Senequer. Пробајте го познатиот колач Tarte Tropezienne… Слободно време за прошетки низ стариод град. Продолжуваме кон Кан. Прекрасна прошетка по краосетата со хотелите Карлтон, Маринез, Межестик, Филмската палата, Марината. Посета на стариот дел на градот, тврдината и црквата Notre Dame De Esperance. Слободно време за индивидуални прошетки. Враќање во Ница со попатна посета и прошетка низ Антиб. Ноќевање.

5

05 МОНАКО - МОНТЕ КАРЛО - СКОПЈЕ

Појадок. Одјавување од хотелот. Предлагаме факултативна посета на Монако и Монте Карло со попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата св. Никола, егзотичните градини… продочжуваме по патеката на F1, посета на Монте Карло со познатите коцкарници… Патот продолжува кон Скопје преку Словенија, Хрватска, Србија… Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

6

06 СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Мислења за понудата

Нема мислења за оваа понуда.

Остави мислење

Рејтинг