Локација – 80 км од аеродромот во Солун, 1,5 км од Метаморфозис, 50 ​​м од плажа.

Објекти – Главен ресторан, лоби со сателитска ТВ, таверна, главен бар, базен бар, бар на плажа, мини маркет, менувачница, сеф, интернет кафе, детско игралиште, базен за деца и возрасни. Лежајот и чадорите на базенот се бесплатни, а на плажа се наплаќаат. Вклучен појадок и вечера.

Соби – 171 соби, сите со тераса, поглед кон морето, клима, греење, тоалет, бања, фрижидер, радио, фен, телефон, сателитска телевизија. Семејни соби и полежарен апартман со сопствена градина, бања, сателитска ТВ, клима, греење, фрижидер, фен, телефон, мини сеф.

Спорт – Тенис, кошарка, пинг-понг, билијард, одбојка на плажа, спортови на плажа. Програма со фолклор и жива музика двапати неделно.

Одличен хотел, во близина на плажа, погоден за одмор и рекреација.

Ценовник: