10 нокевања / 11 дена / Авионски превоз од Скопје

Поаѓање од  Port Everglades – Florida :  02 Фебруари 2018.                                                                                      

Дата Пристаниште Пристигнува Заминува
02-02 Pet Port Everglades (Florida) 23:00
03-02 Sab Freeport (Bahami) 07:00 13:00
04-02 Ned Krstarenje otvoreno more
05-02 Pon Grand Kajman (Kajmanska ostrva) 08:00 19:00
06-02 Vto Krstarenje otvoreno more
07-02 Sre Coxen Hole (Roatan-Honduras) 07:00 18:00
08-02 Čet Belize (Belize) 08:00 19:00
09-02 Pet Cozumel (Mexico) 09:00 17:00
10-02 Sab Progreso (Mexico) 09:00 16:00
11-02 Ned Krstarenje otvoreno more
12-02 Pon Port Everglades (Florida) 06:00

НАПОМЕНА : Цената со попуст важи за уплата до 10.01.2018

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

– крстарење со бродот COSTA DELISIOZA според програмата

– сместување во одбраната кабина за време на крстарењето на бродот  Секоја кабина има бања и ВЦ , клима уред, сеф , фен , ТВ )

 • Проширен полн пансион на бродот ( појадок/ручек/ужина/вечера/полнокна закуска)
 • Свечена вечера со здравица на капетанот на бродот
 • Целодневна анимација на бродот
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • Користење на бродските простории и салони(користење на библиотеката, фитнес центарот, базените, лежалки на палибата, сауни, бањарки )
 • Представи вио театарот
 • Влезници за нокниот клуб
 • Разни дневни активности ( игри, лов на изгубеното богатство, квизови, турнири,
 • Караоке
 • Тематски забави, курс за танц и слично)
 • Авионски превоз до Мајами и назат

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

        –    Пристанишни такси  ………..  150 ЕУР по лице

–     Аеродромски Такси …………….. 229 Еур по лице

 • Пијалоците на бродот
 • Напојницата која е задолжителна и секој си ја плаќа за време на одјавување на кабините лично која изнесува 8,50 ЕУР по лице на ден
 • Излетите и екскурзиите при посетите на градовите
 • Третманите во wellness центарот, козметичкиот салон , лични тренинзи со фитнес тренер
 • Услуги на медицинскиот персонал
 • Осигурување на Коста компанијата
 • Напојница или награда за персоналот, која е задолжителна , секој сам си ја плака на крај на крстарењето при одјавување на кабината , а изнесува 10 ЕУР по лице на ден, Деца од 4-14 години плакаат 5 ЕУР на ден
 • Виза за Америка ( информации околу визата во агенција) кошта 160,00 УСД

 НАПОМЕНА: За деца важат посебни услови и им следи попуст по објавените цени. Цените важат за минимум 2 лица , не е потребно да се собере група.

За оние кои сакаат постои можност да им се продолжи програмата да престојуваат во Мајами неколку дена по избор со што цената се зголемува , подетални информнации во агенција.