Costa MAGICA: Северна Европа и Балтичко море

СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА –  КРСТАРЕЊЕ

ЕКЛУЗИВНА ЦЕНА НА ПАКЕТ АРАНЖМАН

(8 дневено крстарење :  7 полни пансиони на брод + 1 НП во Стокхолм)

Вклучен Авионски билет

ШВЕДСКА-ФИНСКА-РУСИЈА-ЕСТОНИЈА

00010300

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:  08 И 15 ЈУНИ 2018

 1 ДЕН Петок : Скопје – Стокхолм   08 или 15 Јуни 2018

( зависно кој термин ке се одбере)

Лет од Скопје  за Стокхолм со Визер во 06.20 часот. Пристигнување во Стокхолм во

09.20 часот. Трансфер до хотел. Сместување во хотел со 3 ***. Слободен ден за индивидуални активности, прошетка. Нокевање.

2 ДЕН Сабота : СТОКХОЛМ  09 или 16 ЈУНИ 2018

Трансфер до пристаништето од каде тргнува бродот  COSTA MAGICA. Чекирање и задолжување на кабината. Бродот е укотвен два дена во пристаништето во Стокхолм така да патниците слободно можат да уживаат во убавините на овој град.

Подолу е детален програм за крстарењето.

Крстарење  / услуга на бродот е проширен полн пансион.

 

Датум/ден Пристаниште Пристигнување Поаѓање
16-06 Саб Stockholm ( Sweden)
17-06 Нед Stockholm ( Sweden) 10:30
18-06 Пон Helsinki ( Finland) 08:00 18:00
19-06 Вто St.Petersburg ( Russia) 07:00
20-06 Сре St.Petersburg ( Russia) 18:00
21-06 Чет Tallinn ( Estonia) 09:00 17:00
22-06 Пет Stockholm ( Sweden) 09:00
23-06 Саб Stockholm ( Sweden)

 

9 ДЕН Сабота: Појадок на бродот . раздолжување на кабините. Трансфер до аеродромот. Лет од Стокхолм за Скопје 09.50 часот. Пристигнување во Скопје во 12.50 часот.

 

BASIC   – *гарантирани категории

Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна кабина

ВНАТРЕШНА КАБИНА    гарантирани категории     IV 799 ЕУР
НАДВОРЕШНА КАБИНА ПРОЗОРСКА гарантирани категории  EV 949 ЕУР
БАЛКОНСКА КАБИНА гарантирани категории     BV 1099 ЕУР

ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ ВО ИСТА КАБИНА ИМААТ 100 ЕУР ПОПУСТ

 

COMFORT

Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна кабина

ВНАТРЕШНА КАБИНА    CLASSIC    IC 949
ВНАТРЕШНА КАБИНА    Premium   IP 1049
ПРОЗОРСКА КАБИНА    CLASSIC    EC 1199
ПРОЗОРСКА КАБИНА    Premium   EP 1289
БАЛКОНСКА КАБИНА   CLASSIC    EC          1415
БАЛКОНСКА КАБИНА   Premium   EP 1499

ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ ВО ИСТА КАБИНА ИМААТ 100 ЕУР ПОПУСТ

ДЕЦА ДО 18 ГОДИНИ ПЛАЌААТ 449 ЕУР НА ПАКЕТОТ

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

– крстарење со бродот COSTA MAGICA според програмата

– сместување во четирикреветни кабини за време на крстарењето на бродот ( студентите во четирикреветни Кабини )

Секоја кабина има бања и ВЦ , клима уред, сеф , фен , ТВ )

–        Проширен полн пансион на бродот ( појадок/ручек/ужина/вечера/полнокна закуска)

–        Свечена вечера со здравица на капетанот на бродот

–        Целодневна анимација на бродот

–        Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо

–        Користење на бродските простории и салони(користење на библиотеката, фитнес центарот, базените, лежалки на палибата, сауни, бањарки )

–        Представи вио театарот

–        Влезници за нокниот клуб

–        Разни дневни активности ( игри, лов на изгубеното богатство, квизови, турнири,

–        Караоке

–        Тематски забави, курс за танц и слично)

–        Едно нокевање во Стокхолм  во хотел со 3 ***

–        трансфер од аеродром до хотел во Стокхолм и хотел до пристаниште

–  Пакет на пијалоци ” PRANZO&CENA” Вклучен само за Classic кабина

–  Пакет “ BRINDIAMO” Вклучен само за Premium  кабина

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

–        Пијалоците на бродот

–  Напојницата која е задолжителна и секој си ја плаќа за време на одјавување на кабините лично  која

изнесува 10 ЕУР по лице на ден

–   Пристанишни такси по лице 150,00 ЕУР  / Аеродромски такси 109,00 ЕУР по лице

–        Третманите во wellness центарот, козметичкиот салон , лични тренинзи со фитнес тренер

–        Услуги на медицинскиот персонал

 

* За реализација потребен е минумум на пријавени патници.