7 нокевања / 8 дена

Поаѓање од  La Romanа ДОМИНИКАНА (26.ФЕБРУАРИ 2018, 5 МАРТ 2018 И 19. МАРТ 2018)

ДАТА ПРИСТАНИШТЕ ПРИСТИГНУВА ЗАМИНУВА
26-02 Mon La Romana (Dominican Republic)
27-02 Tue La Romana (Dominican Republic) 07:00
27-02 Tue Catalina Island (Dominican Republic) 09:00 17:00
28-02 Wed St. Kitts (Antilles) 13:30 21:00
01-03 Thu Antigua (Antilles) 07:00 18:00
02-03 Fri Martinique (Antilles) 09:00 21:00
03-03 Sat Guadeloupe (Antilles) 08:00 23:00
04-03 Sun Cruising
05-03 Mon La Romana (Dominican Republic) 08:00

НАПОМЕНА : Цената со попуст важи за уплата до 10.01.2018

ЦЕНА НА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ      Редовна цена              /        цена со                                                                                                                                                                  попуст
Vnatresna dvokrevetna kabina kategorija Classic po lice            1199€                                          799 €  
Vnatresna dvokrevetna kabina kategorija Premium po lice 1249€                                        899
Nadvoresna dvokrevetna kabina kategorija Classic  po lice 1399                                       999 €
Nadvoresna dvokrevetna kabina kategorija Premium  po lice 1499€                                        1199 €
Balkonska dvokrevetna kabina kategorija Classic  po lice 1599€                                        1299 €
Balkonska dvokrevetna kabina kategorija Premium  po lice 1749€                                        1359 €

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

– крстарење со бродот COSTA DELISIOZA според програмата

– сместување во одбраната кабина за време на крстарењето на бродот  Секоја кабина има бања и ВЦ , клима уред, сеф , фен , ТВ )

 • Проширен полн пансион на бродот ( појадок/ручек/ужина/вечера/полнокна закуска)
 • Свечена вечера со здравица на капетанот на бродот
 • Целодневна анимација на бродот
 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
 • Користење на бродските простории и салони(користење на библиотеката, фитнес центарот, базените, лежалки на палибата, сауни, бањарки )
 • Представи вио театарот
 • Влезници за нокниот клуб
 • Разни дневни активности ( игри, лов на изгубеното богатство, квизови, турнири,
 • Караоке
 • Тематски забави, курс за танц и слично)
 • Авионски превоз до ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА и назат

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

        –   Пристанишни такси  ………..  140 ЕУР по лице

–     Аеродромски Такси …………….. 229 Еур по лице

 • Пијалоците на бродот
 • Напојницата која е задолжителна и секој си ја плаќа за време на одјавување на кабините лично која изнесува 8,50 ЕУР по лице на ден
 • Излетите и екскурзиите при посетите на градовите
 • Третманите во wellness центарот, козметичкиот салон , лични тренинзи со фитнес тренер
 • Услуги на медицинскиот персонал
 • Осигурување на Коста компанијата
 • Напојница или награда за персоналот, која е задолжителна , секој сам си ја плака на крај на крстарењето при одјавување на кабината , а изнесува 10 ЕУР по лице на ден, Деца од 4-14 години плакаат 5 ЕУР на ден

 

НАПОМЕНА: За деца важат посебни услови и им следи попуст по објавените цени. Цените важат за минимум 2 лица , не е потребно да се собере група.

За оние кои сакаат постои можност да им се продолжи програмата да престојуваат во ДОМИНИКАНА неколку дена по избор со што цената се зголемува во зависност од деновите и категорија на хотелот, подетални информнации во агенција.