ЏЕТСТЕРСКА ТУРА – БАРЦЕЛОНА / КАН / НИЦА / МОНТЕ КАРЛО/МОНАКО/ПОРТОФИНО/МИЛАНО

АЗУРЕН БРЕГ

ТЕРМИН: 09-16 ОКТОМВРИ и 16-23 Октомври 

 

Авион / 7 дена
1 ДЕН :       СКОПЈЕ – БАРСЕЛОНА
Состанок на групата на скопскиот аеродром во 16:30 часот. Полетување за Барселона во 17:45 часот. Пристигнување во Барселона во 20:40 часот. Трансфер до хотелот. Сместување во хотел Во околина на Барцелона.  Ладна Вечера во хотелот. Ноќевање.
2 ДЕН :     БАРСЕЛОНА
Појадок. Организиран  разглед на градот ,прошетка низ најпознатата улица во Барселона – едиствената и секогаш возбудлива Рамбла (Las Ramblas),  булеварот Дијагонал главната авенија која Барселона ја дели на два блока источен и западен, прекрасната готска катедрала Саграда Фамилија, плоштадот Каталонија- централниот градски плоштад точка каде стариот град се сретнува со новиот во чие продолжение се протега зелената авенија Рамбла, споменикот на Колумбо- местото каде Колумбо пристигнал по откривањето на Америка, Олимпиското пристаниште, ридот Мон Жуик со Олимпискиот стадион и спортската палата, плоштадот Шпанија на која се наоѓа Конгресниот центар, Националната галерија на каталонската уметност и неговите прекрасни Магични фонтани, плажата Барселонета, Шпанското село…. Слободно попладне за индивидуални активности, или прошетка (со метро) до паркот “Гауди”. Ремек делото на познатиот шпански архитект Антони Гауди, препознатливо по својата уникатност, денес е дел од листата на светското култирно наслетство под заштита на UNESCO. На враќање, прошетката продолжува по авенијата De Gracia со познатите гаудиеви згради: Casa Mila и Casa Batllo.. Вечера.Ноќевање.
3 ДЕН     БАРСЕЛОНА
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетки и можност за шопинг во познатите шопинг центри од градот, или  Слободно попладне за индивидуални активности, или прошетка (со метро) до паркот “Гауди”. Ремек делото на познатиот шпански архитект Антони Гауди, препознатливо по својата уникатност, денес е дел од листата на светското култирно наслетство под заштита на UNESCO. На враќање, прошетката продолжува по авенијата De Gracia со познатите гаудиеви згради: Casa Mila и Casa Batllo..Вечера Вечерта, факултативна вечер со Фламенко  ( ПОСЕТА НА ФЛАМЕНКО ШОУ ). Ноќевање.
4 ДЕН  БАРЦЕЛОНА – САВОНА

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и прошетка.  Трансфер до пристаништето задложување на кабините крстарење од Барцелона до Савона.  Пансион на бродот. Нокевање на брод.

5 ДЕН     САВОНА-НИЦА-МОНТЕ КАРЛО

Појадок на бродот. Одјавување на кабините. Превоз од Савона до Ница. Пристигнување во Ница, разглед на градот и прошетка низ стариот град. Вечерта посета на Монте Карло и познатото кралско Казино. Враќање во хотелот. Нокевање

 

 

 6 ДЕН  НИЦА-МОНАКО-САН РЕМО-ПОРТОФИНО

Појадок. По појадокот заминување за Монако. Посета на старата кнежевина каде ке ги видиме Кралската палата, црквата Св. Никола каде е гробот на Грејс Кели( биди Монаќанин види и ти биди виден во Кафе Де Парис во Монте Карло) Од тукка преку авенијата Грејс Кели се упатуваме преку Ментон за Сан Ремо.  Каде ке направиме кратка панорама на градот. Продолжуваме до Портофино – најпознатото џетсетерско место во овој дел на Италија кое во популартност е со Монте Карло, Капри, Порточерво.  Продолжуваме кон Милано. Вечерен разглед на Милано каде ке ги видиме Миланската скала, Галеријата Виторио Емануеле , плоштадот и катедралата Дуомо. Сместување во Хотеле. Нокевање.

7 ДЕН  МИЛАНО / БЕРГАМО – СКОПЈЕ

Појадок .  Трансфер до аеродромот БЕРГАМО кај Милано. Лет за Скопје ,,,,, часот. Пристигнување во Скопје во ……  часот. Трансфер веднаш за Скопје. . Пристигнување во Скопје во  околу ……… часот.

Цена по лице
Хотел 3 *** 459ЕУР ЗА УПЛАТА ДО15.08
РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ВАЖИ ОД 16 АВГУСТ 2017     599 ЕУР
НАПОМЕНА: ЗА УПЛАТА ПО ЦЕНА ЗА РАН БУКИНГ УПЛАТА СЕ ВРШИ ВО ЦЕЛОСТ

                        ЗА УПЛАТА ПО РЕДОВНА ЦЕНА СЕ УПЛАКА ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА 50 % А

                        ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА 15 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА ПОАЃАЊЕ

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

– Авионски превоз: Скопје – Барселона – И враќање од Милано до Скопје 
Автобуски превоз на релација според програмата 
– Сместување во Хотел
во околина на Барцелона  на база 3 полу пансиони во хотел со  3***

   и по едно нокевање со појадок во Ница и околина на Милано во хотел со 3 *** 

– Организација на аранжманот и придружник на патувањето 

– вклучен е еден багаж кабински сопоред димензии на авиокомпаниите превозници, и 10 кг. Тежина.

Во цената на аранжманот не е вклучено:

–       БАГАЖ се плака според условите на ВИЗЕР  и РАЈАН ЕР авио компанијите

–       АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ доплата од 4,500 денари

–       Разгледите на Барцелона, Фламенко шоу, Ница, Монако, Монте Карло, Сан Ремо, Портофино, Милано

Забелешки:

–       ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА АРАНЖМАНОТ ПОТРЕБЕН Е МИНИМУМ ОД 15 ПАТНИЦИ
– Плаќањето ќе се врши исклучително во денари по курс од 62мкд за 1€
– Општите услови за патување се составен дел од овој аранжман
– Организатор на ова патување
Орфеј травел.

 

Мислења за понудата

Нема мислења за оваа понуда.

Остави мислење