Локација – 120 км од аеродромот во Солун, на 4 километри од градот Ouranoupolis, со поглед на морето, на само неколку километри од почетната точка на Света Гора Атонска, единствениот православен манастирски комплекс.

Содржина –  Морски базен, детски базен, детски клуб, целосно климатизирани. Мини автобус три пати на ден во центарот на одморалиштето. Сувенири и весници, посебен дел од плажата  со сопствена градина, шезлонгите, шезлонги и чадори на плажа (бесплатно), SPA, фризер, интернет, бизнис центар, вински подрум, ресторани .

Соби – 165 соби и апартмани, сателитска ТВ, фен, мини бар, бањарки, крпи, безбедно, градина или морето.

Спорт –  тенис, велосипеди, соба за вежбање, сауна.