Kappa Resort Villas

Капа Ресорт е дизајниран да понуди приватност и целосна релаксација на гости кои бараат скриен одмор со ексклузивни услуги. Се наоѓа веднаш над заливот Торонеос. Овие луксузни вили и апартмани на Халкидики комбинираат елеганција и минималистички дизајн со типична грчко сино-зелена позадина. Тие се изградени амфитеатриски и имаат панорамски. Без разлика дали барате романтично повлекување, вила за одмор во семејството или луксузно сместување на Халкидики, нашето одморалиште на плажа е совршен избор. Ако барате вила со приватен базен, апартман или уникатен одмор со искуство од 5 ѕвездички, тогаш Капа Ресорт е најдобриот избор.

Нашето одморалиште вклучува луксузни вили од четири различни типови (2, 3, 4 или 5 спални), сите со поглед на море и приватни базени. Ние нудиме 3 помали апартмани (2 спални) кои делат базен и се со поглед на море. Можете исто така да ги проверите нашите 9 стандардни уникатни апартмани (1, 2 или 3 спални), сите со приватен базен.

  20.04-31.05 01.06-30.06 01.07-31.08 01.09-30.09 01.10-30.10
Junior Suite (shared pool) 126 165 223 165 126
Villa Electra (2 bedrooms) 236 325 458 345 236
One bedroom Suite 154 238 341 238 154
Two bedroom Suite 177 266 360 266 177
Three bedroom Suite 196 289 392 289 196
Exclusive Three bedroom Suite 224 345 411 308 224
Exclusive Fitness Three bedroom Suite 266 374 504 374 266
Villa Alkistis (2 bedrooms) 280 392 513 392 280
Villa Ioli/Ermioni (3 bedrooms) 257 359 495 359 257
Villa Iliachtis/Alkyon (3 bedrooms) 257 359 495 359 257
Villa Ekavi (4 bedrooms) 402 453 617 453 402
Villa Theano (5 bedrooms) 495 617 785 617 495

 

 

 

 

Појадок : 17 евра за возрасен/11 евра за дете (2-12 години)

Полупансион:  43 евра за возрасен/ 25 евра за дете (2-12 години)

 

Цените се дадени на ден по соба за сместување во соба според табелата, за минимум престој од  5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција).
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Мислења за понудата

Нема мислења за оваа понуда.

Остави мислење