СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА –  КУБА И КРСТАРЕЊЕ

ЕКЛУЗИВНА ЦЕНА НА ПАКЕТ АРАНЖМАН КУБА И КРСТАРЕЊЕ ПО КАРИБИТЕ

8 дневено крстарење :  7 полни пансиони на брод и 3 АЛЛ инклузив во хотел во Варадеро

ХАВАНА – ЈАМАЈКА- КАЈМАНСКИ ОСТРОВИ – МЕКСИКО

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:  СЕКОЈА САБОТА од 26 АВГУСТ ,цел СЕПТЕМВРИ, ОКТОМВРИ И НОЕМВРИ

 

1 ДЕН : Скопје – Варадеро  

Лет од Скопје  за Хавана .По пристигнувањето во Хавана трансфер до пристаништето во Хавана.

Задолжување на кабините .Подолу е детален програм за крстарењето.

БРОД МСЦ ОПЕРА – Крстарење

Бродот е укотвен  два дена во Хавана услуга на бродот е проширен полн пансион.

Ноќна пловидба

DAY DATE PORT ARRIVAL DEPARTURE ACTIVITY*
1 Сабота Havana, Cuba Docked
2 Недела Havana, Cuba Docked
3 Понеделник Havana, Cuba 18:00 Docked
4 Вторник At Sea
5 Среда Ocho Rios, Jamaica 08:00 18:00 Docked
6 Четврток George Town, Cayman Islands 09:00 15:00 Tender
7 Петок Cozumel, Mexico 10:00 18:30 Docked
8 Сабота Havana, Cuba 13:30 Docked

Крстарење според програмата на бродската компанија при што се посетуваат Јамајка –Кајманските острови –  Џорџтаун , Мексико – Козумел и се врака на Куба.

За време престојот на бродот се вклучени услугите на полн пансион ( појадок, ручек и вечера)

Како и користење на базени, сауни теретани, кино сала, Кабаре, барови. Не се вклучени пијалоците на Бродот .

 

  • ДЕН: Хавана – Варадеро

Раздолжување на кабините и плакање на типсот кој не е вклучен во цената на пакетот а секој го плака лично на рецепција на бродот при раздолжување на кабините. Напуштање на бродот. Трансфер од пристаништето до хотелот во Варадеро. Сместување во хотел со 3 *** на база АЛЛИНКЛУЗИВ

  • ДЕН: Хавана – Варадеро

Слободни денови за индивидуални активности ( време за плажа, сонце – уживајте во прекрасните песочни плажи во Варадеро, најпознато и најголемо монденско летувалиште во Куба кое е оддалечено од Хавана 150 км или околу еден час и половина возење со автомобил.

Услугата во хотелот во Варадеро е на база Allinclusive ( Појадок/Ручек/Вечера и пијалоци )

Нокевање.

11 ДЕН: ХАВАНА – СКОПЈЕ

Појадок. Трансфер до  Аеродромот во Хавана . Лет за Скопје. Нокен лет.

12 ДЕН: ХАВАНА – МИЛАНО – Скопје 

Пристигнување во Скопје.

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ПОПУСТОТ  КОЈ ВАЖИ ЗА УПЛАТА ВО ЦЕЛОСТ ДО 15 АВГУСТ

ЦЕНА НА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ ……. ОД 1299

                                                

ЦЕНА НА ПАКЕТ ЗА ВНАТРЕШНА КАБИНА 1299 ЕУР по лице
ЦЕНА НА ПАКЕТ ЗА НАДВОРЕШНА КАБИНА 1450 ЕУР по лице
ЦЕНА НА ПАКЕТ ЗА БАЛКОНСКА КАБИНА 1699 еур по лице

 

ВО ЦЕНАТА НА ПАКЕТОТ Е ВКЛУЧЕНО:

Повратен авионски билет Скопје-Хавана-Скопје

Трансферите во Хавана  ( од аеродром до пристаниште) и ( од пристаниште до Варадеро хотел) како и трансферот од хотелот во Варадеро до аеродромот во Хавана)

7 нокевања на база полни пансиони на Брод за време на крстарењето

3 нокевања на се вклучено во Варадеро во хотел со 3 ***

ПО БАРАЊЕ НА СТРАНКИТЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОДОЛЖИ ПРЕСТОЈОТ ВО ВАРАДЕРО ЗА ШТО ПРЕСТОИ ДОПЛАТА СПОРЕД ДЕНОВИТЕ ЗА КОИ БИ ГО ПРОДОЛЖИЛЕ ПРЕСТОЈОТ.

НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

Аеродромските такси кои се променливи 198 ЕУР
Бродски такси  140 ЕУР по лице
Типс награда за персоналот и сервис на бродот 10 ЕУР по лице на ден
Се плаќа задолжително при одјавување на кабините
Таксата за влез и излез во Куба се плака на лице место на аеродром и не е вклучена во цената
Пијалоците на бродот , масажи
Екскурзиите кои ги организира бродот при посетите на градовите, како и останати екскурзии и посети исто така не се вклучени во програмата.

НАПОМЕНА : за реализација е потребен минимум од 2 пријавени патници. Оваа програма не е групна. Летовите се дефинираат во зависност од денот на уплата.

Цената важи за уплата во целост по цената со попуст. Хотелите и релацијата се објавуваат по извршената уплата или 48 часа по извршената уплата. Оваа цена е цпецијална цена со веке прерачунат попуст и важи само за овие термини.

Мислења за понудата

Нема мислења за оваа понуда.

Остави мислење