NEW YORK / 7 дена / НОН СТОП

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 1.299 еур.

Во цената на аранжманот е вклучено:

Авионски билет според програмата – економска класа:
Skopje – New York- Skopje
Трансфер од аеродромот во Њујорк до хотелот и обратно
5 ноќевања во хотел со 3* во Њујорк (без појадок) на Менхетн или околина на Менхетн
Трансфери од аеродромот до хотелот и обратно во Њујорк со лимузина.

Во цената на аранжманот не е вклучено:

Американска виза
Аеродромски такси – околу 250,00 Еур
Сите факултативни излети, посети и разгледи
Билети за музеи, јавни превозни средства
Агенцијата го задржува правото на промена на цената доколку се промени цената на авионскиот превоз.
Целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање.
За резервација уплата од 30 %

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ

1

01 ден СКОПЈЕ - БЕЛГРАД

Состанок на групата на аеродромот Александар Велики – Скопје дава часа пред полетување. Лет за Белград во 15:05, пристигнување во Белград во 16:15 часот. Трансфер до хотелот во Белград. Ноќевање.

2

02 ден - 05 ден БЕЛГРАД - ЊУЈОРК

Трансфер од хотелот до Аеродромот во Белград. Лет за Њујорк во 07:50 часот, пристигање во Њујорк во 12:00 по локално време. Трансфер до хотелот.

Слободни денови за индивидуални активности, ФАКУЛТАТИВНО : разглед на градот, шопинг или уживање во прошетка по Менхетн, Волстрит
Можност за факултативни разгледи со водич:
– Midtown и Lower Manhattan, Lincoln Center, Fifth Avenue, Rockefeller Center, Times Square, Empire State Building, Greenwich Village, SoHo, Chinatown, Little Italy, Financial District…
– Broadway – Можност за следење на некоја од представите – Mamma Mia, Lion King, Chicago, Phantom of the Opera…
– Ellis Island, The Statue of liberty, Museum of Modern Art, Guggenheim, Metropoliten.
– Шопинг – Предлагаме шопинг во познатиот “Shopping mall Woodbury Commons”

6

06 ден ЊУЈОРК - БЕЛГРАД

Трансфер до аеродромот. Полетување од Њујорк за Белград во 14:40 часот.

7

07 ден БЕЛГРАД - СКОПЈЕ

Пристигнување во Белград во 5:30 часот. Лет за Скопје во 13:20 часот. Пристигнување во Скопје во 14:35 часот.

 

 

Напомена: Има можност и организиран трансфер од Скопје до аеродромот во Белград и од аеродромот во Белград до Скопје. Доколку е многу чекање и доколку не сакате ноќевање во Белград.

Мислења за понудата

Нема мислења за оваа понуда.

Остави мислење