Црна Гора и Будва постануваат популарни туристички дестинации во Европа во последните неколку години. Медитеранската обала, средновековниот дух и мирис на Јадранското море, се перфектни зборови со кои може да се опише овој мал град. Покрај возбудливиот ноќен живот и преубавите плажи, Будва ќе Ве однесе и во незаборавно патување низ историјата: Будва е една од најстарите населби на Јадранското море, повеќе од 2500 години стара. Сместена е на мало полуострово, заштитена со еден дел од црните Црногорски планини.

ЦЕНИ ЗА РАНА УПЛАТА СО 20 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 20.11.2017

Сместувње  Вид на сместување  30.12 – 02.01.

Апартмани 1/4 62 €
1/3 65 €
1/2 69 €
Хотел 3*** 79 €

 ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ                                 

1.Ден / Скопје – Албанија – Црна Гора:

Состанок групата на договорено место во раните утрински часови. Возење преку Албанија и Црна Гора со попатни паузи заради одмор и регулирање на граничните и царински формалности.

2.Ден / Црна Гора – БУДВА:

Во утрунските часови пристигнување во еден од центрите на Јадранот – Будва. Сместување. Разглед на градот до водич. Слободно време. Во вечерните часови можност за факултативна посета во некој од бројните ноќни клубови. Ноќевање.

3.Ден / Будва – Porto Montenegro (факултативно):

Слободно време или можност за факултативна посета на Porto Montenegro – една од најлуксузните марини на Јадранското море. По разгледот на овој луксузен комплекс следува слободно време за индивидуални активности. Враќање во сместување. Во вечерните часови дочек на Новата година, факултативно во некој од клубовите. Ноќевање.

Дочек на Нова Година на 2018 со Горан Брегович и Бјело Дугме

 4. Ден / Будва – Дубровник (факултативно) :

Напуштање на хотелот. Можност за факултативна посета на Дубровник, кој преставува еден од најубавите стари градови на Медитеранот. Со своите плоштади, катедрали, фонтани и музеи, ги руши сите временски бариери и ја чува својата автентичност од 15. и 16. век. Од градските ѕидини се пружа незаборавен поглед на Островот Локрум и преубавот Јадранско море… Слободно време. Во попладневните часови тргнување за Скопје. Ноќњо возење преку Црна Гора, Албанија.

5.Ден / Македонија – Скопје:

Пристигнување до Скопје во утринските часови.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА

  • 2 Ноќевања во апартмнани  или хотел според табелата во Будва
  • Автобуски превоз со високо туристички автобуси (АC/TV/DVD) на релацијата според програмата
  • Пратител на групата за времетраење на аранжманот
  • Организација на патувањето

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА

  • Задолжително меѓународно патничко и здравствено осигурување 200 денари
  • Факултативни излети  / Дубровник ….. 10,00 ЕУР
  • Индивидуални трошоци
  • Доплата за двокреветна соба.

За ова патување важат општите услови за патување.
За реализација на ова патување потребен е минимум од 20патници

Мислења за понудата

Нема мислења за оваа понуда.

Остави мислење