4 дена со Авион од Скопје  08 -11 Декември 2017

1 ДЕН       СКОПЈЕ –МИЛАНО

Лет  за Милано полетува во 10.40, слетува во Милано во 12.40 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотелот. Сместување. Факултативно разглед на градот  елитниот Милано, еден од најразвиените урбани центри во Европа, центар на модата, град кој се носи близу до Њујорк и Париз. Слободно време за индивидуални прошетки, вкусување на некој италијански специјалитет. Ноќевање.

2  ДЕН   МИЛАНО – факултативна ексурзија до езерото Комо
Појадок. По појадокот, ФАКУЛТАТИВНО  полудневна екскурзија до езерото Комо од Милано со воз, прошетка низ градчето враќање попладнето.  Враќање во хотел. Ноќевање.

3 ДЕН    МИЛАНО  /  ФАКУЛТАТИВЕН ИЗЛЕТ ЧИНКВЕТЕРЕ
Појадок. Факултативно- целодневна екскурзија Чинкветере со воз од Милано. Или можност да се почуствува атмосферата на миланските кафулиња во неделното утро, со “вистинско” италијанско кафе. Препорачуваме да прошетате низ центарот на Милано, препорачуваме посета на Замокот Сфорцеско и неговите преубави градини. Слободн време за индивидуални прошетки. Ноќевање.

4 ДЕН    МИЛАНО – СКОПЈЕ
Организиран трансфер до аеродромот.  Авионот за Скопје полетува во 13.10 пристигнување во Скопје во 15.05 часот на аеродромот Александар Велики.

 

ТЕРМИН ЦЕНА РЕДОВНА ПО ЛИЦЕ ЦЕНА ЗА РАНА УПЛАТА ПО ЛИЦЕ ДО 10.11 АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ
08-12.2017 349 ЕУР 249 ЕУР   / 15.440, 00  мкд 60 еур

 

 ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Авионски превоз на релација Скопје-Милано-Скопје
– Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Милано
– Сместување во Хотел со 3* во Милано
– Организација на аранжманот
– Кабински багаж:
Доколку вашиот кабински багаж е со димензии 42x32x25 cm или помал, може бесплатно да се внесе во авионот. Мора да го собира под седиштето пред вас. Дозволената тежина е 10 кг

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Аеродромски такси 3.720,00 денари (износот е променлив)

– Разглед на градот со водич ….30,00 за уплата во агенција  а   40,00 ЕУР на лице место по лице

– Посета на Комо………… 70,00 во агенција а на лице место  80,00 ЕУР по лице.

– Посета на Комо………… 60,00 во агенција а на лице место  70,00 ЕУР по лице.
– Влезници во локалитетите, карти за локален превоз
– Патничко – здравствено осигурување 250 денари
– • Замена за поголема кабинска торба (со димензии 56х45х25см) 1.800 денари  во два правци (во тој случај немате опција за мала кабинска торба  затоа што е дозволен само една рачна торба од 10кг)

-Багаж за чекирање (1 куфер до 23 kg) 2.000 денари  ВО 2 правци, чекиран куфер до 32 кг , во двата правци изнесува 3.100,00 денари

ДОКОЛКУ ИМАТЕ ПОТРЕБА ОД ЧЕКИРАН БАГАЖ, ПРЕПОРАЧУВАМЕ ТОА ДА ГО СТОРИТЕ ПРИ САМОТО ПРИЈАВУВАЊЕ ЗА АРАНЖМАНОТ ( НА АЕРОДРОМ ДОКОЛУ ПЛАЌАТЕ ЦЕНИТЕ СЕ ДВОЈНО ПОСКАПИ )

* За овој аранжман важат Општите услови за патување

Калкулација е правевена за група од минимум  15 патници / Пратител е обезбеден од страна на агенцијата  доколку групата е над 15 лица.
Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62,00 денари.

Доколку бројката на пријавени патници е помала од предвидениот минимум од 15 патници, агенцијата има право да го откаже патувањето или да ја  зголеми  цената но не повеќе од 20 % .

Мислења за понудата

Нема мислења за оваа понуда.

Остави мислење