ЦЕНАТА ВАЖИ ЗА ТЕРМИНИТЕ: /  27-30.10.2017 / 17- 20.11 / 07-10.12.2017 /

                                                 16-19.02 и 09-12.03.2018 )

Програма:
1 ден Скопје –Рим :   /
Состанок на групата на  аеродромот во Скопједва часа пред лет. Лет за Рим во 10,40 ч . Пристигнување во Рим 12,25 ч. Трансфер до хотелот . Сместување во хотел.  ФАКУЛТАТИВНО  Панорамско разгледување на Рим – ПЕШ   со водич: Виа Венето, Шпански скали, Пјаца дел Пополо, Виа дел Корзо, Фонтана ди Треви и Плоштадот Венеција, Колосеумот, Пиаца Навона, …Слободно попладне за индивидуални активности, разглед, шопинг.  Ноќевање.

2 ден РИМ
Појадок. можност за факултативна посета на Ватикан: Сикстинската капела, Ватиканските музеи, црквата Св.Петар. Прошетка до Замокот на Ангелите и преку мостот на Ангелите до Плоштадот Навона, позната и како уметничка четврт на Рим. Посета на Пантеонот. Враќање во хотел . слободно попладне.

3 ден) РИМ       Појадок . Факултативна посета на паркот Тиволи со прекрасната Вила Д’Есте. Неповторливата ренесансна палата е единствена по своите стотици фонтани, а најубавите од нив имитираат звуци на птици и музички инструменти.  Враќање во хотел . слободно попладне. Вечерта,предлагаме прошетка во квартот Трастевере. Ноќевање                                                                                                                                                  

4 ден   Рим –Скопје 
Појадок. Одјавување од Хотелот. Трансфер до аеродром и лет за Скопје во 12:55. Пристигнување во СКОПЈЕ во 14.30.  Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

ЦЕНА ЗА РАНА УПЛАТА:   249 ЕУР   важи за уплата до 10.10.2017

329 ЕУР (редовна цена на аранжманот)

НАПОМЕНА: ЗА УПЛАТА ПО ЦЕНА ЗА РАН БУКИНГ УПЛАТА СЕ ВРШИ ВО ЦЕЛОСТ

ЗА УПЛАТА ПО РЕДОВНА ЦЕНА СЕ УПЛАКА ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА 50 % А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА 15 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА ПОАЃАЊЕ

Во цената на пакетот е вклучено:

– Авионски превоз на релација: Скопје – Рим – Скопје
– Рачен багаж максимум 10 кг ( 43х32х25)
– Хотелско сместување во хотел *** / 3 ноќевања со појадок
– Трансфер аеродром – хотел– аеродром
– Организација и реализација на аранжманот

Во цената на пакетот не е вклучено:
– Аеродромски такси 60 eur //   за чекиран багаж се доплака според условите на авиокомпанијата

– Разглед на Градот со водич / пеш и локален водич  20 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

– Посета на Ватикан ( влезница и локален водич ) – 45 еур доколку се уплати во агенција, а 55 е на лице место

– Посета на Тиволи ……… 45 Евра доколку се уплати во агенција, а 55 Евра е на лице место
– Туристичка такса од 4-6 евра на ден (се плаќа во хотелот на лице место, при земањето на клучевите од собите)  Секој патник си плака на рецепцијата на хотелот.
– Задолжително патничко здравствено осигурување 180 мкд

– Багаж се доплака според условите на Визер компанијата кои се објавени на нивната ВЕБ страна

Мислења за понудата

Нема мислења за оваа понуда.

Остави мислење