HOTEL BREZA ****

Капацитет: 167 двокреветни соби,, 18 апартмани

Хотелски содржини: термални базени, спа центри, просторија за рекреација, теретана, салони за убавина и терапија, фризарски салон, продавница за сувенири, снег бар, ресторан, простор за дружење.

Опременост на собите: туш, wc, клима, сателитска тв, мини бар, сеф.

 

Олимписки одмор – 30% фамилијарен попуст две деца до 12 години             БЕЗПЛАТНО!

Цена за пакет 06.11. – 24.12.2016
Пакет 3 дена (2 ноќевања) 123.20 по особа
Пакет 4 дена (3 ноќевања) 184.80 по особа
Пакет 5 дена (4 ноќевања) 219.80 по особа
Пакет 6 дена (5 ноќевања) 274.75 по особа
Пакет 7 дена (6 ноќевања) 329.70 по особа
Пакет 8 дена (7 ноќевања) 347.20 по особа

Цената вклучува:

 • Цените се изразени во е евра и се во пкает по лице.
 • Полупансион на шведка маса
 • Шише термална вода во соба
 • Капење во базените на велнес центарот Термалија
 • Ноќно капење во велнес центарот Термалија во петок и сабота
 • Капење во базените на велнес центарот Термалија
 • Капење во Терми Тухељ
 • Користење на фитнес студио
 • Утрински телесни вежби
 • Аквааеробик према програма
 • Безплатно LAN интернет во соба
 • Бон од 10 еур. за зам,ена на планската вечера во еден од рестораните на терме Тухаљ

(Лила, Гратиола, Дворецот Михановиќ) или во локалните ресторани (Јелено гребен, Амон, Гостилна Шемер)

 

Доплати:

 • Туристички такси 1.25 еур по лице на ден
 • Соба со балкоон 5 еур.
 • Полн пансион 12 еур. по лице на ден
 • Еднокреветна соба 15 еур. по лице на ден
 • Апартман +30% од цената на пакетот по лице

Попусти:

 • Безплатно сместување за деца до 5 год. заедно во соба со две возразни лица
 • 50% попуст за деца 5-12 год. на пакет дополнително легло
 • 30% попуст за деца 5-12 год. на пакет на основно легло
 • 15% попуст на трето возрасно лице на дополнително легло

Wellness доплати:

 • Сауна во велнес центарот Термија 10 еур.
 • Велнес центар Орхиделија 18 еур пон-пет
 • Велнец центар Оргиделија 25 еур саб-нед и празници

Хотелот го задржува правото на промена на цените.

 


HOTEL SOTELIA ****

Хотелот содржи 135 двокреветни соби. Секоја од нив е опремена со бања (туш/када), тоалет, ТВ, радио, телефон, мини бар, сеф, бањарка, торба со крпи, клима, интернет конекција и балкон. Има 24 соби кои соби кои се поврзани една со друга со поврзувачка врата, Хотелот има 4 апартмани со спална и дневна, како и бања и тоалет. Апартманите се опремени со 2 ТВ, радио, телефон, мини бар, сеф, бањаркаа, торба со крпи,, клима, интернет конекција и балкон.

Хотелот содржи 6 елеганс суити. Спалната и дневната одделени осо врата и одделно содржат бања и тоалет

 • Ресторан Базилкум со тераса за 300 лица, шведска маса
 • Ресторан Гратиола aa la carte
 • Бараго бар
 • Бар вино
 • Продавница
 • Фризерско студио
 • Мини клуб за деца
 • Wellness center Spa Armonia, подземен премин кој ги поврзува Wellness Centar Termalija и неговите базени, Hotel Breza и Aparthotel Rose (покриен ходник).

 

Олимписки одмор – 30% фамилијарен попуст две деца до 12 години             БЕЗПЛАТНО!

Цена за пакет 06.11 – 24.12.2016
Пакет 3 дена (2 ноќевања) 167.30 по особа
Пакет 4 дена (3 ноќевања) 250.95 по особа
Пакет 5 дена (4 ноќевања) 294.95 по особа
Пакет 6 дена (5 ноќевања) 368.38 по особа
Пакет 7 дена (6 ноќевања) 442.05 по особа
Пакет 8 дена (7 ноќевања) 471.80 по особа
 • Полупансион на шведка маса
 • Шише термална вода во соба
 • Капење во базените на велнес центарот Термалија
 • Ноќно капење во велнес центарот Термалија во петок и сабота
 • Капење во базените на велнес центарот Термалија
 • Капење во Терми Тухељ
 • Користење на фитнес студио
 • Утрински телесни вежби
 • Аквааеробик према програма
 • Безплатно LAN интернет во соба
 • Бон од 10 еур. за зам,ена на планската вечера во еден од рестораните на терме Тухаљ

(Лила, Гратиола, Дворецот Михановиќ) или во локалните ресторани (Јелено гребен, Амон, Гостилна Шемер)

Доплати:

 • Туристички такси 1.25 еур по лице на ден
 • Полн пансион 15 еур. по лице на ден
 • Еднокреветна соба 26 еур. по лице на ден
 • Апартман +40% од цената на пакетот по лице

Попусти:

 • Безплатно сместување за деца до 5 год. заедно во соба со две возразни лица
 • 50% попуст за деца 5-12 год. на пакет дополнително легло
 • 30% попуст за деца 5-12 год. на пакет на основно легло
 • 15% попуст на трето возрасно лице на дополнително легло

Wellness доплати:

 • Велнес центар Орхиделија 18 еур пон-пет
 • Велнец центар Оргиделија 25 еур саб-нед и празници

Хотелот го задржува правото на промена на цените

Словенија со своите живописни природни карактеристики им овозможувва на сите гости да уживаат во тишината на планините,, спортските планинари скијачите, велосипедистите, кајакарите, љубителите на едрење, риболовците, ловците, играчите на голф, љубителите на јавање со коњи итн. Развој и афирмација на бањските лекувалишта овозможи богатството на недопрени природни убавини на земјата. Најзначајни се термалните води со различни својства и температури и минералните води (светски познатиот Донат Мг и Раденска три срца), а кон нив и морската водаа и солената вода, органските и анорганските пелоиди и морската, панонската и предалпската среднопланинска клима. Во петрнаесет бањско-туристички центри под слоганот “Со природата до здравје”  имаат најсовремена понуда во областа “wellness” и нови програми за зачувување на здравјето и спречување на болестите. Во бањските лекувалишта можете да поминете пријатен семеен одмор, да сторите нешто за себе, за своето тело и душа, даа ја подобрите физичката и психичката кондицијаа. Во совршено опремените бањско-рекреативни центри можете да пливате, трчате, да се шетате, да вежбате на различни справи и терени, да играте голф, тенис, да куглате, јавате, скијате, возите велосипед и истовремено да научите здраво да живеете.

Терме Олимиа остекогаш било одлично место за одмор за сите оние љубопитни, авантуристи и кулинаарски-ориентирани туристи кои сакаат да погледнат подалеку од работ на базените. Олимие е мало словенечко село во непосредна близина на бањата Терме Олимија. Селото се споменува за прв пат во историјата во 1208 година. Прекрасното културно богатство, недопрената природа, разновидна туристичка понуда и пријателски настроените мештани ќе ве пречекаат во овој спа центар. Денес, се уште се негуваат и ценат тајните на старата медицина и тие се среќни да ги поканат посетителите на турнеја на реновираниот манастир. Олимија е вистински рај на оние кои се заинтересирани за голф. Играњето тука е специјална пригода, поради убавината на природата што ги опкружува. Уште една специјалност која е акттуелна е чоколадото од олимија и врвинте вина кои се нудат на табелата заедно со бројни куланрски задоволства. Ова е место за прекрасен одмор, една бајка која треба да се доживее, прекрасен пејсаж и чист воздух, идеално за релаксација. Терме Олимија е комплекс кој задоволува сечиј вкус, тоа е место кое че ви остане при срце. Природното лековито средство на Терме Олимија е термалнаа вода, со температура од 24 до 36 степени. Се црпи од бунар-зивор од 520 метри длабочина  на подрачјето камп натура и термалниот парк Аквалуна. На изорите стигнува температура од 24 до 44 степени. Температурата на базените се регулира со мешање на води од различни извори. На располагање се сите води на водни терапии, помошта на термалните води и стручниот персонал, помагаат во рекордно време повторно да ја имате потребната сила. Водата делува на кожни болести, како и на заболувања на периферните нерви. Се нудат и превентивни антреуматски програми. Во Термите Олимија настанува велес начинот на живеење. Велнесот е филозофија, која на најразлични начини го крепи телото и духот. Тоа е начин кој овозможува чување и одржување на здравјето, доброто чувство и наголемо помага во животните квлаитети. Велнес Орхиделиа преставува едно од најпрестижните места во уживање,. Во базените ќе можете да се капите во еден прекрасен воден свет и да се опуштите во прегратка на топлите капки, а на располагање ви се и повеќе водени сауни. Велнес Орхиделија во 2009 год. се најде во 11-те финалисти во Светскиот Архитектски Фестивал 2009 во категорија ‘’Holiday”.

Мислења за понудата

Нема мислења за оваа понуда.

Остави мислење

Рејтинг